Premiera gry SteamWorld Build. Prawdziwa gratka dla miłośników city builderów

Wincenty Wawrzyniak
2023/12/01 16:50
0
0

Na rynku zadebiutował wyczekiwany city builder od studia The Station. Czy warto zagrać?

Doczekaliśmy się. Dziś – 1 grudnia – na rynku zadebiutowała gra SteamWorld Build, czyli wyczekiwana strategia ekonomiczna typu city builder od studia The Station. Z tej okazji wydawca, Thunderful Publishing, opublikował w sieci świeżutki zwiastun, który znajdziecie oczywiście poniżej. Oprócz tego zapoznaliśmy się z pierwszymi recenzjami, a także zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje dotyczące premiery.

Premiera gry SteamWorld Build. Prawdziwa gratka dla miłośników city builderów

Premiera gry SteamWorld Build. Zwiastun i pierwsze recenzje

To wyścig o wszystko! Planeta umiera, Astrid. Musisz kopać albo zgiń!
Kopalnia pod naszym miasteczkiem opustoszała – ale zgadnij co! Krąży pogłoska, jakoby pod ziemią kryła się pradawna technologia, która pomoże nam w opresji. Zbierz grupę śmiałków, zgromadź wozy i zbudujmy sobie nowy dom! Zbieraj zasoby i wydobywaj rudę, dzięki czemu dołączą do nas parowe roboty. Z ich wsparciem nasza osada się powiększy, a może nawet uda nam się wreszcie stąd wydostać!

SteamWorld Build zabiera nas do znanego uniwersum, tyle że jest to nieco inna odsłona, gdyż – jak już wspomniałem – mamy tutaj do czynienia z city builderem. Głównym zadaniem gracza jest tutaj zbudowanie w pełni funkcjonalnego miasta, a następnie rozwijanie go w taki sposób, aby przyciągało uwagę coraz to większej liczby mieszkańców. Tytuł oferuje pięć różnych map jako naszą piaskownicę, a także trzy różne poziomy trudności.

GramTV przedstawia:

Co ciekawe, do gry zdecydowano się zaimplementować mechanikę zarządzania lochami, podobną do tej, którą możecie kojarzyć z Dungeon Keeper. Musimy szukać artefaktów, które pomogą nam opuścić planetę, jednakże do ich odnalezienia potrzebne są zespoły kopaczy, których wysyłamy pod ziemię. Sprawa jest prosta: im głębiej, tym niebezpieczniej.

Jeżeli chodzi o pierwsze recenzje produkcji, są one bardzo pozytywne. Dziennikarze chwalą przede wszystkim rozgrywkę, którą określają jako „wciągającą”. SteamWorld Build charakteryzuje się również bardzo ciekawym stylem oraz klimatem, a całość zdaje się solidnie wykonana i dobrze dopracowana, co finalnie zapewnia naprawdę ciekawe doświadczenie.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!