Sovereign Syndicate

Premiera:
15.01.2024
Gatunek:
Platforma:

O grze

Sovereign Syndicate to gra cRPG osadzona w steampunkowej wersji wiktoriańskiego Londynu. Za stworzenie i wydanie tytułu odpowiada niezależne Crimson Herring Studios, które w wielu aspektach wzorowało się na fenomenalnym Disco Elysium.

Jako że Sovereign Syndicate pod wieloma względami nawiązuje do wielkiego hitu opracowanego przez ZA/UM, najważniejsza jest tutaj wielowątkowa historia. Gracze mogą wybierać spośród trzech grywalnych postaci i wziąć udział w kilku przeplatających się ze sobą opowieściach rozgrywających się w dużym, otwartym świecie, na który składa się aż 20 różnych lokacji umiejscowionych we wschodnich dokach miasta.

Sovereign Syndicate oddaje do dyspozycji użytkowników rozbudowany system dialogowy. W trakcie zabawy przeprowadzamy rozmowy z NPC-ami i dokonujemy licznych wyborów, tym samym odblokowując nowe wątki fabularne. Postacie niezależne reagują na płeć, rasę, wygląd i podejmowane przez nas decyzje, ale - tak jak w życiu - nie zawsze jesteśmy kowalami własnego losu, czasem musimy liczyć na łut szczęścia.

Warto również wspomnieć, że Sovereign Syndicate oferuje system rozwoju polegający na tym, że rozwijamy te umiejętności, których używamy w trakcie swojej przygody. Posiadane zdolności umożliwiają nam odblokowanie nowych kwestii dialogowych i nie tylko. 

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 10, procesor Intel Core i3, 4 GB RAM, karta graficzna 2 GB VRAM, DirectX 11, 20 GB wolnego miejsca na dysku twardym