Pioneers of Pagonia

Premiera:
13.12.2023
Gatunek:
Platforma:

O grze

Pioneers of Pagonia to dostępna wyłącznie na PC strategia czasu rzeczywistego opracowana przez studio Envision Entertainment, w skład którego wchodzi projektant odpowiedzialny za pierwszą odsłonę kultowej serii The Settlers.

W związku z powyższym zarówno pod względem niektórych rozwiązań w mechanice rozgrywki, jak i stylu graficznego, Pioneers of Pagonia niewątpliwie odwołuje się do kultowych już Osadników. Będziemy tutaj wydobywać surowce, stawiać budynki, tworzyć łańcuchy produkcyjne i odkrywać nowe ziemie. Twórcy przygotowali ponad 40 różnych konstrukcji do postawienia i przeszło 70 rodzajów towarów. 

Pioneers of Pagonia to gra, w której dowodzimy swoimi podopiecznymi, zwiedzając rozmaite wyspy i wioski. Podczas rozgrywki niejednokrotnie spotkamy mieszkańców poszczególnych lokacji, którym pomożemy, tym samym zdobywając ich zaufanie. Zgodnie z tym, co sugeruje nazwa, w produkcji nie brakuje pionierów. To właśnie ich wyślemy na niezbadane dotąd ziemie, by odkryć cenne skarby.

Jeśli chodzi o grafikę, to Pioneers of Pagonia pod tym względem oferuje niezwykle kolorową, przyjemną dla oka stylistykę, a dopełnieniem wszystkiego są urocze animacje postaci widocznych na ekranie. Tak, niczym w The Settlers