Once Human

Premiera:
09.07.2024
Platforma:
Producent:

O grze

Once Human to wydana na PC survivalowa gra akcji z perspektywy pierwszej osoby osadzona w wielkim otwartym świecie, gdzie esencję rozgrywki stanowi nastawiony na współpracę tryb multiplayer dostępny wyłącznie za pośrednictwem internetu. Produkcja wykorzystuje model biznesowy free-to-play, więc jest darmowa, ale zawiera opcjonalne mikropłatności.

Postapokaliptyczny świat ukazany przez twórców Once Human został opanowany przez Stardust, czyli obcą istotę, która doprowadziła do wielu nieodwracalnych zmian. Ludzie, zwierzęta i rośliny nie są już tym, czym byli przed tragedią. Wcielamy się w jednego z ocalałych będącego metaczłowiekiem, który dysponuje możliwościami pozwalającymi mu na utrzymanie się przy życiu pomimo skażenia. Zarazem kierowana przez nas postać może wykorzystać do własnych celów moc Stardust, dzięki której - paradoksalnie - zdoła utrzymać się przy życiu.

Jak wspomniano wcześniej, Once Human to gra skupiająca się na kooperacji. Możemy połączyć siły z innymi graczami, zwiększając swoje szanse na zwycięstwo poprzez wspólne pozyskiwanie surowców, stawianie budynków i pokonywanie potworów, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by spróbować wykonać powierzone nam zadania w pojedynkę. Co ciekawe, poza opcją współpracy w Once Human będziemy także rywalizować z pozostałymi uczestnikami rozgrywki o zasoby. 

Once Human oferuje niezwykle bogaty arsenał broni. W trakcie zabawy możemy zebrać mniej więcej sto planów umożliwiających wytworzenie nowych elementów wyposażenia. Każdą giwerę da się ponadto odpowiednio ulepszyć za pomocą dodatkowych przedmiotów czy też wybierając określone atuty poszczególnych pukawek. 

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 10 64 bit, procesor Intel Core i5-2400, 8 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 670 2 GB lub AMD Radeon R9 280, DirectX 11, szerokopasmowe połączenie internetowe, 50 GB wolnego miejsca na dysku twardym