Ni no Kuni: Wrath of the White Witch Remastered

Premiera:
20.09.2019
Gatunek:
Platforma:
Producent:
PEGI:
Od 12 lat
Język:

O grze

Ni no Kuni: Wrath of the White Witch Remastered to odświeżona wersja bardzo ciepło przyjętego jRPG-a z 2010 roku (wówczas gra ukazała się na 3DS-ie, by po kilku miesiącach zadebiutować na PlayStation 3). Nowa edycja została udostępniona na PC oraz konsole PlayStation 4 w 2019 roku.

Głównym bohaterem Ni no Kuni: Wrath of the White Witch Remastered jest Oliver, czyli młody chłopiec rozpaczający po śmierci matki. W trakcie żałoby 13-latek przytula się do pluszowej lalki, co doprowadza do szeregu nieprzewidzianych zdarzeń. Okazuje się, że dzięki maskotce dziecko przeniosło się do fantastycznej krainy, w której spotyka sobowtóra swojej mamy. Tam jednak jest ona kimś zupełnie innym – czarodziejką walczącą z potężnym magiem. Oliver zrobi wszystko, by go pokonać, a jednocześnie pomóc swojej matce.

Ni no Kuni: Wrath of the White Witch Remastered nie wprowadza więc żadnych zmian w historii. Nowości próżno szukać także w mechanice rozgrywki, więc podczas rozgrywki eksplorujemy świat (czas rzeczywisty), w którym rozmawiamy z napotkanymi postaciami, walczymy z przeciwnikami (starcia odbywają się w turach) oraz zdobywamy coraz lepsze elementy wyposażenia.

Jedyna modyfikacja, jaka została wprowadzona przez twórców Ni no Kuni: Wrath of the White Witch Remastered dotyczy oprawy graficznej. Jest ona bowiem dostępna w wyższej rozdzielczości, a gdzieniegdzie można dostrzec efekty wizualne niedostępne w pierwowzorze. Poza tym całość działa płynniej niż na PlayStation 3 i 3DS-ie.