Monster Hunter: World

Producent: Capcom Wydawca: Cenega Poland Premiera: 2018 Gatunek: RPG, akcja Wersja językowa: PL KINOWA Wydania tej gry: Monster Hunter: World (edycja premierowa), Monster Hunter: World - wersja cyfrowa (edycja premierowa)

Monster Hunter: World to RPG akcji na PC, Xbox One i PlayStation 4. Gra jest kolejną osłoną cyklu Monster Hunter, której poprzednie odsłony ukazały się za sprawą Capcomu na licznych konsolach oraz komputerach.


W grze Monster Hunter: World przejmujemy kontrolę nad tytułowym łowcą, który trafia do wielkiego, otwartego świata ukazanego z perspektywy trzeciej osoby. Opisywana produkcja nie jest rozbudowana fabularnie, ale zwiedzając kolejne, bogate w detale lokacje, spróbujemy dowiedzieć się więcej o otaczającym nas terenie. Niemniej to rozgrywka stanowi clue programu, oferując wiele możliwości w zakresie pokonywania napotkanych bestii, co zresztą stanowi esencję zabawy.


Monster Hunter: World oferuje rozbudowany system walki w czasie rzeczywistym. Podczas starć z wrogami będziemy mieli do dyspozycji aż 14 różnorodnych typów broni oraz rozmaite gadżety. Pozwoli nam to zarówno pokonać stwora w bezpośrednim pojedynku, jak również zwabić go w pułapkę. Co ciekawe, gra przewiduje także zyskanie dostępu do możliwości nastawienia wrogów przeciwko sobie, co sprawi, że grupa przeciwników będzie walczyć ze sobą.


Tryb kooperacji dla czterech graczy w Monster Hunter: World – to obok możliwości samotnej wędrówki – dodatkowy wariant rozgrywki, który pozwala przyzwać innych użytkowników, by wspólnie z nimi pokonać bossa czy też zmierzyć się z trudniejszym fragmentem gry.

Monster Hunter: World