Kentucky Route Zero

Premiera:
07.01.2013
Gatunek:
przygodowa
Platforma:
PC
Producent:
Jake Elliot
Wydawca:
Nieznany
Język:
angielska

O grze

Kentucky Route Zero jest niezależną grą przygodową autorstwa Cardboard Computer, w której fabuła, klimat i bohaterowie są ważniejsze niż zręczne palce czy umiejętność rozwiązywania zagadek logicznych.

Akcja zaczyna się w momencie, gdy główny bohater, Conway, przyjeżdża swoją ciężarówką na stację paliw w Kentucky. Nie wiedząc, jak dojechać do Dogwood Drive, zaczyna wypytywać miejscowych, którzy radzą mu pojechać trasą Zero. I tu zaczynają dziać się dziwne rzeczy...

Gracze mogą wybrać, co powie ich bohater, ale nie wpływa to na przedstawioną opowieść. Jeżdżąc po podziemnej trasie, można kierować się do wyznaczonych miejsc lub swobodnie eksplorować lokacje i brać udział w różnych zdarzeniach.

Rozgrywka w Kentucky Route Zero opiera się na klasycznym rozwiązaniu point-and-click. W grze nie ma zagadek logicznych ani elementów zręcznościowych. Ważna jest fabuła, zapadające w pamięć zdarzenia i postacie oraz - przede wszystkim - klimat, przywodzący na myśl stare opowieści o duchach, uzyskany dzięki wyjątkowej grafice i efektom dźwiękowym.

Wymagania sprzętowe

<b>Minimalne</b>: system operacyjny Windows 7, procesor 1 GHz, 512 MB RAM, karta graficzna zgodna z DirectX 9.0c, DirectX 9.0c, 250 MB wolnego miejsca na HDD, karta dźwiękowa <br> <b>Zalecane</b>: system operacyjny Windows 7, procesor 1 GHz, 1 GB RAM, karta graficzna zgodna z DirectX 9.0c, DirectX 9.0c, 250 MB wolnego miejsca na HDD, karta dźwiękowa

Recenzje tej gry:

2
8,5
Recenzja
Bartłomiej Nagórski
Kentucky Route Zero - podróż drogą, która nie istnieje
Niedawna premiera trzeciego aktu Kentucky Route Zero to doskonała okazja, by bliżej przyjrzeć się tej nietuzinkowej grze.
30.05.2014
2

Powiązane galerie:

Galeria
Zdjęcia: 9
Kentucky Route Zero
12.12.2013

Treści o tej grze:

Mikołaj Ciesielski
Xbox Game Pass straci dziś aż 8 gier. Z usługi znika kilka uznanych produkcji
Biblioteka Xbox Game Pass zostanie dzisiaj uszczuplona o kilka interesujących tytułów.
15.03.2023
Mikołaj Ciesielski
Xbox Game Pass straci wkrótce 8 gier. Na liście nie brakuje uznanych tytułów
Abonenci Microsoftu pożegnają się wkrótce z kolejnymi produkcjami.
02.03.2023
Felieton
Mateusz Mucharzewski
Świetne, tanie i nieoczywiste, czyli największe perełki Game Passa - ranking...
Nie masz w co grać? W Game Passie znajdziesz kilka perełek, które mogę cię bardzo zaskoczyć. Takich, o których mogłeś nie słyszeć.
12.11.2022
Felieton
Bartłomiej Nagórski
Filary Indie: Jake Elliott - droga do Kentucky
Skąd wzięło się Kentucky Route Zero? Z głowy Jake'a Elliotta. Jednak nie od razu Kraków zbudowano - zobaczcie jakimi ścieżkami Jake dotarł do swojego opus magnum.
26.07.2014
8
Patryk Purczyński
VGA 2011: Command & Conquer: Generals 2 oficjalnie! Jest debiutancki trailer
Zgodnie z zapowiedziami, VGA 2011 przyniosło ogłoszenie nowej gry BioWare'u. Tak jak się spodziewaliśmy, jest to nowa odsłona serii Command &...
11.12.2011
8
Mikołaj Ciesielski
Xbox Game Pass z 4 nowymi grami. Zobaczcie, jakie tytuły trafiły dziś do usługi
Abonenci Microsoftu od dzisiaj mogą cieszyć się kolejnymi produkcjami.
10.03.2022