Guerrilla bardzo zadowolone ze sprzedaży gier spod szyldu Horizon

Krzysztof Żołyński
2023/05/10 15:15
0
1

PlayStation i Guerrilla mają powód do świętowania. Firmy ujawniły, że franczyza Horizon przekroczyła 32 miliony sprzedanych egzemplarzy.

Seria, na którą składają się Horizon Zero Dawn z 2017 roku i jego rozszerzenie Frozen Wilds, Horizon Forbidden West z 2022 roku i tegoroczne rozszerzenie Burning Shores oraz niedawno wydany tytuł ekskluzywny na PSVR2, Horizon Call of the Mountain, szybko stały się jednymi z najlepiej sprzedających się gier na PlayStation.

Guerrilla bardzo zadowolone ze sprzedaży gier spod szyldu Horizon

PlayStation i Guerrilla mają powód do świętowania

W nowym poście na blogu PlayStation szczegółowo opisującym historię Guerrilla, ujawniono, że seria Horizon przekroczyła 32,7 miliony sprzedanych egzemplarzy na całym świecie. Samo Horizon Forbidden West ma na koncie 8,4 milionów sprzedanych kopii gry.

Kolejne miliony na całym świecie odkryły Horizon dzięki usługom i inicjatywom subskrypcji PlayStation, w tym PlayStation Plus i Play at Home. W sumie jest to kamień milowy, którego nie wyobrażaliśmy sobie dwadzieścia lat temu, kiedy zaczynaliśmy tworzyć gry. Odbiór był oszałamiający i jesteśmy wdzięczni społeczności za nieustającą miłość i wsparcie dla serii.

GramTV przedstawia:

Bardzo intrygujący jest końcówka wpisu na blogu. Dowiadujemy się z niego, że studio „nie może się doczekać, aż fani dowiedzą się jak potoczą się dalsze losy Aloy”. Co to może znaczyć? Chyba tylko jedno!

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!