Fallout 76

Producent: Bethesda Softworks

Wydawca: Cenega Poland

Premiera: 14.11.2018

Gatunek: RPG

Wersja językowa: PL/EN

Fallout 76 to komputerowa gra fabularna, w której nacisk położono na elementy survivalu. Dzieło autorstwa studia Bethesda Softworks zostało przygotowane z myślą o konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz PC.

Fallout 76 jest prequelem serii, w którym nasz bohater wychodzi z Krypty 76, by ponownie dostać się na powierzchnię Ziemi. W odróżnieniu od poprzednich odsłon cyklu mamy tutaj do czynienia z grą sieciową. Akcja toczy się w wielkim, otwartym świecie, gdzie spotkamy wyłącznie innych graczy. Zadaniem uczestników rozgrywki jest utrzymanie się przy życiu. Co ciekawe, użytkownicy mogą nie tylko rywalizować między sobą, ale także zawierać sojusze, by przetrwać kolejne dni w świecie dotkniętym wybuchami nuklearnymi.

Istotne znaczenie podczas rozgrywki w Fallout 76 mają bazy wypadowe. Gracze mogą wznosić takie konstrukcje w dowolnych miejscach, pamiętając jednak że mogą one zostać zaatakowane przez wrogów. Na uwagę zasługuje także rozbudowany system rozwoju postaci S.P.E.C.I.A.L., dzięki któremu w trakcie gry otrzymujemy specjalne karty z perkami umożliwiającymi dostosowanie możliwości bohatera do własnych preferencji.

system operacyjny Windows 7, Windows 8 lub Windows 10 64 bit, procesor Intel Core i7 4790 3,6 GHz lub AMD Ryzen 3 1300X 3,5 GHz, 8 GB RAM, karta graficzna GeForce GTX 780 lub Radeon R9 285, 60 GB wolnego miejsca na dysku twardym