Factorio

Premiera:
14.08.2020
Platforma:
Producent:

O grze

Factorio to gra stworzona przez niezależne studio Wube Software. Dzięki niej posiadacze komputerów osobistych mogą zająć się budowaniem i utrzymywaniem rozmaitych fabryk.

Na wstępie warto odnotować, że poza trybem dla pojedynczego gracza w Factorio udostępniono także multiplayer, który dostępny jest zarówno przy jednym ekranie, jak i za pośrednictwem internetu. Na uwagę zasługuje również fakt, że twórcy udostępnili narzędzia pozwalające na tworzenie dodatkowej zawartości. Możemy zatem przygotować modyfikacje do gry oraz pobrać dodatki autorstwa innych członków społeczności.

Początkowo wszystkie czynności w Factorio wykonujemy ręcznie (ścinamy drzewa, pozyskujemy rudę, produkujemy mechaniczne ramiona i taśmociągi), ale wraz z postępami w rozgrywce otrzymujemy możliwość zautomatyzowania tych procesów, w efekcie czego działamy znacznie wydajniej. Możemy dysponować wielkimi farmami słonecznymi, przetwórstwem petrochemicznym, produkcją i lokowaniem robotów logistycznych oraz konstrukcyjnych i nie tylko.

Factorio oferuje przede wszystkim swobodny tryb rozgrywki, ale na Steamie dostępne są bezpłatne rozszerzenia zawierające różnego rodzaju scenariusze.

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows Vista, Windows 7, Windows 8 lub Windows 10 (64 bit), procesor dwurdzeniowy 3 GHz, 4 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 260, AMD Radeon HD 4850 lub Intel HD Graphics 5500, DirectX 11, 3 GB wolnego miejsca na dysku twardym

Powiązane galerie:

Galeria
Zdjęcia: 22
Factorio
07.04.2020

Treści o tej grze:

Maria Wawrzyniak
Factorio z dodatkiem wielkości podstawowej gry. Jest na co czekać
Niezwykle lubiana strategia od studia Wube Software otrzyma dodatek. Nie będzie to jednak zwyczajne DLC, a projekt wielkości podstawowej wersji gry. Mamy szczegóły!
09.02.2022
3
LM
Factorio z milionem sprzedanych egzemplarzy
A gra wciąż działa w usłudze Steam Early Access.
28.05.2017
3
3
LM
Factorio opuści Wczesny Dostęp za kilka miesięcy
Twórcy ostrzegają przed podwyżką ceny i zapowiadają, że gra nigdy nie zostanie przeceniona.
31.03.2018
3
Maria Wawrzyniak
Deweloperzy Factorio nie naprawili błędów w grze, bo grali w World of Warcraft:...
Trzeba jednak przyznać, że należy im się szacunek za szczerość, bo przyznali się do tego w oficjalnej notce na Steamie, próbując utrzymać całą sytuację w humorystycznym klimacie. Udało się?
14.09.2019
Maria Wawrzyniak
Poznaliśmy datę premiery pełnej wersji Factorio
Twórcy przyznali się do wolniejszego tempa i obiecują poprawę – przy okazji informując o dacie premiery pełnej wersji gry.
15.11.2019
LM
G2A wypłaci twórcom Factorio prawie 40 tysięcy dolarów rekompensaty
Kolejny odcinek medialnej afery związanej z obrotem kradzionymi kluczami do gier. G2A zamierza wywiązać się ze swoich deklaracji.
21.05.2020
LM
Factorio ucieka przed Cyberpunkiem. Nowa data premiery strategii
Dostępna w Steam Early Access strategia otrzyma finalną wersję znacznie wcześniej, by wyjść z okienka wydawniczego Cyberpunka 2077.
30.05.2020
1
Inne
Adam "Harpen" Berlik
W co zaGRAMy w sierpniu 2020 roku - najciekawsze premiery miesiąca
Sezon ogórkowy odwołany. W sierpniu nie zabraknie gier!
30.07.2020
1
LM
Pełna moc w fabryce. Factorio debiutuje na PC Steam
Po ponad 8 latach ciesząca się wielkim uznaniem i popularnością strategia doczekała się debiutu finalnej, opatrzonej numerem 1.0 wersji.
14.08.2020
Maria Wawrzyniak
Factorio stało się jeszcze lepsze. Patch 1.1 naprawił wszystkie pozostałe błędy
Deweloperzy ze studia Wube Software udostępnili nową aktualizację do gry Factorio, w której usunięto łącznie 230 błędów i mniejszych problemów.
01.02.2021