Factorio z dodatkiem wielkości podstawowej gry. Jest na co czekać

Maria Wawrzyniak
2022/02/09 08:30
0
0

Niezwykle lubiana strategia od studia Wube Software otrzyma dodatek. Nie będzie to jednak zwyczajne DLC, a projekt wielkości podstawowej wersji gry. Mamy szczegóły!

Przedstawiciele studia Wube Software przerwali trwające niemalże rok milczenie i postanowili przypomnieć o nadchodzącym dodatku do gry Factorio. Zapewniono, iż prace nad nowym projektem przebiegają zgodnie z planem. Dowiedzieliśmy się również szczegółów na temat rozmiaru rozszerzenia oraz zaplanowanej cenie. Wśród informacji na próżno jednak szukać daty premiery – na nią zapewne trochę jeszcze poczekamy. W dużej mierze dlatego, że nowy dodatek ma być wielkości podstawowej wersji produkcji, a więc po jego zainstalowaniu zawartość tytułu zostanie podwojona. Krótko mówiąc: wow. To jednak nie wszystko.Factorio z dodatkiem wielkości podstawowej gry. Jest na co czekaćMimo swojego pokaźnego rozmiaru Wube Software ujawniło, że cena dodatku wyniesie tyle samo, ile cena pełnej wersji Factorio na platformie Steam – w naszym przypadku będzie to 70 złotych. Trzeba przyznać, że jest to niewielki wydatek, jeśli weźmiemy pod uwagę to, co dostajemy. W pierwszej kolejności deweloperzy zamierzają jednak wypuścić aktualizację z numerem 1.2 do gry, aby tym samym stworzyć fundamenty dla rozszerzenia. Co więcej, gra ma traktować dodatek jako zwyczajną modyfikację – w efekcie nawet po instalacji będziemy mogli po prostu wyłączyć nową zawartość, aby zagrać z oryginalnymi atrakcjami.

Pozostaje czekać! Na koniec przypomnijmy, że Factorio zadebiutowało w pełnej wersji 14 sierpnia 2020 roku wyłącznie na komputerach osobistych. Od 24 grudnia 2012 roku produkcja była dostępna w ramach wczesnego dostępu – na przestrzeni lat zdobyła zaufanie sporej grupy graczy, którzy bardzo ją chwalą.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!