Gry wkrótce będą jeszcze droższe? Twórcy znanej produkcji podnoszą jej cenę i usprawiedliwiają się inflacją

Jakub Smolak
2023/01/23 09:15

Podwyżka o 5 dolarów.

Factorio to produkcja, której raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Gra w wersji 1.0 dostępna jest na rynku od sierpnia 2020 roku, a wcześniej tytuł spędził sporo czasu w Early Access. Dzieło autorstwa Wube Software okazało się być prawdziwym hitem i ciągle zagrywają się w niego tysiące graczy. Deweloperzy zapowiedzieli podwyżkę ceny.

Wczytywanie ramki mediów.

Twórcy podnoszą cenę Factorio

Jak możemy przeczytać w wiadomości, bazowa cena gry zostanie podniesiona o 5 dolarów i od 26 stycznia Factorio będzie kosztować 35 dolarów. Twórcy usprawiedliwiają swoją decyzję rosnącą przez lata inflacją.

W komentarzach pod postem wybuchła burza. Fani, którzy kochają Factorio zapewniają, że dalej jest to uczciwa cena za tę produkcję. Część użytkowników Twittera sugeruje jednak, że gra ma już swoje lata i ciężko wytłumaczyć nagłą podwyżkę ceny.

Niewykluczone, że wkrótce ceny gier znów się podniosą, co z pewnością będzie bolesną informacją dla graczy. Na szczęście zawsze z pomocą przychodzą nam huczne wyprzedaże i darmówki. Nieocenione są również usługi abonamentowe pokroju Game Pass i PlayStation Plus. Przypomnijmy, że wiele dobrych produkcji trafia tam już w dniu premiery.

Macie swoje limity, jeśli chodzi o kwotę, którą jesteście w stanie zapłacić za grę? Chętnie dowiemy się, w jaki sposób podchodzicie do ewentualnych przyszłych podwyżek cen.

GramTV przedstawia:

Komentarze
12
Gregario
Gramowicz
28/01/2023 04:58

Chyba czas wyrzucić Factorio z listy życzeń.

Gotenssjgoddark
Gramowicz
23/01/2023 21:58

​FromSkynapisał ''Ale przy Factorio nie jest jak z każdą inną grą, oni się uparli że nie będą nigdy robić żądnej promocji i na razie tak jest, cena idzie tylko w góre, na początku kosztowała 50zł, potem 70zł, teraz 120zł i nie wiadmo czy jeszcze nie urośnie, może do 150zł. Porównywanie jej z czymś innym nie ma sensu''

Poza Star Wars Jedi Upały Zakon udało mi sie, na steam też kupić inne gry w tańszej cenie . 

FromSky
Gramowicz
23/01/2023 16:59
Gotenssjgoddark napisał:

Form Sky

''Nie będzie przeceny nigdy, oni zawsze tak robili do tego dla Polski podnieśli niedawno cenę nie wiadomo czemu z 70zł na 120 a w euro z 20 na 30''

Mylisz sie . W ciągu dwóch id premiery  lat cena Star Wars Jedi Upadły Zakon, staniała na steam do 50 zł . 

Ale przy Factorio nie jest jak z każdą inną grą, oni się uparli że nie będą nigdy robić żądnej promocji i na razie tak jest, cena idzie tylko w góre, na początku kosztowała 50zł, potem 70zł, teraz 120zł i nie wiadmo czy jeszcze nie urośnie, może do 150zł. Porównywanie jej z czymś innym nie ma sensu
Trwa Wczytywanie