Co dalej z Factorio? Twórcy omawiają plany na przyszłość marki

LM
2021/02/05 17:05
0
0

Wube Software pochwaliło się też imponującą liczbą sprzedanych egzemplarzy Factorio.

Co dalej z Factorio? Twórcy omawiają plany na przyszłość marki

Jeśli w ciągu ostatnich ośmiu lat zdążyliście wsiąknąć w świat sandboksowej strategii Factorio, to z pewnością zainteresują Was najnowsze doniesienia od ekipy z Wube Software. W najnowszym wpisie na oficjalnej stronie gry Factorio twórcy przedstawili swoje plany na rozwój marki, jednocześnie chwaląc się spektakularnym wynikiem komercyjnym tytułu. Wpis przedstawia cztery scenariusze – wiecznego rozwoju, mniejszych DLC, pełnoprawnej kontynuacji i obszernego dodatku – by ostatecznie wykluczyć trzy pierwsze opcje i skupić się wyłącznie na dużym rozszerzeniu Factorio.

Wygląda na to, że ekipa nie pali się do prac nad Factorio 2, i trudno się dziwić, biorąc pod uwagę fakt, że prace nad grą od pierwszych wersji trwały przez niemal 9 lat. Twórcy oznajmili, że Factorio w końcu przybrało zaplanowany kształt i nie ma sensu, by przedkładać kontynuację ponad konsekwentnie wypracowane rozwiązania. Na tym etapie ekipa zamierza poprowadzić kilka mniejszych, eksperymentalnych projektów, ale w przyszłości powinniśmy wyczekiwać rozbudowanego rozszerzenia Factorio.

GramTV przedstawia:

Wracając do wyników sprzedaży – czapki z głów. Bazująca na sprite’ach, na pierwszy rzut oka budżetowa strategia rozeszła się w ponad 2,5 milionach kopii i na pewno znajdzie jeszcze wielu entuzjastów. Wube Software niedawno wydało na serwerach aktualizację 1.1, która wyeliminowała z gry wszystkie błędy, więc bawcie się w najlepsze.

Factorio zadebiutowało na PC w sierpniu minionego roku, ale swój start we Wczesnym Dostępie zaliczyło jeszcze w 2012 roku.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!