Warner Bros. zostanie sprzedane? Wytwórnia ma sprytny plan, aby wykorzystać swoje gwiazdy

Radosław Krajewski
2024/02/22 14:00
0
0

Studio już wkrótce będzie mogło negocjować nową sprzedaż lub fuzję, dlatego od kilku miesięcy przygotowuje się do takiego ruchu.

Warner Bros. Discovery ma poważne finansowe problemy. Długi firmy oscylują wokół 50 mld dolarów i nie widać szans na poprawę tej sytuacji w najbliższych latach. Korporacja może więc zdecydować się na kolejną fuzję, tym razem z inną wytwórnią. Jeszcze pod koniec ubiegłego roku pojawiły się doniesienia, że Warner Bros. może połączyć się z Paramount Global, a teraz w swoim najnowszym raporcie Variety podaje, że będzie to wkrótce możliwe, ale prawdopodobnie z firma połączy się z NBCUniversal.

Warner Bros. zostanie sprzedane? Wytwórnia ma sprytny plan, aby wykorzystać swoje gwiazdy

Warner Bros. Discovery planuje fuzję z inną wytwórnią

W kwietniu Warner Bros. Discovery będzie mogło przyjmować oferty kupna, sprzedaży lub fuzji z innymi firmami. Za dwa miesiące wygada dwuletni okres zawieszenia w ramach umowy z 2022 roku, w której WarnerMedia połączył się z Discovery. Po tym czasie korporacja będzie mogła znów w pełni działać na rynku i prowadzić negocjacje z innymi firmami, aby poprawić swoją sytuację finansową. Analitycy uważają, że to NBCUniversal jest najbliższej połączenia się z Warner Bros.

Korporacja w ostatnim czasie przygotowywała się na taką ewentualność. W styczniu podpisano umowę z Tomem Cruisem, a niedawno na wyłączność swoje kontrakty podpisali Margot Robbie, czy Craig Mazin, twórca The Last of Us. Warner Bros. zainteresowany jest również dystrybucją The Movie Critic, czyli ostatniego filmu Quentina Tarantino. Wytwórnia nie szczędzi także pieniędzy na inne wielkie projekty od znanych twórców. Jak napisano w raporcie, Joker 2 będzie kosztował aż 200 mln dolarów, a studio w produkcji ma również nowy film Paula Thomasa Andersona, kosztujący 115 mln dolarów, czy Mickey 17 od Joon-ho Bong, reżysera nagrodzonego Oscarem Parasite, na który wydano 150 mln dolarów.

GramTV przedstawia:

Celem Davida Zaslava, prezesa Warner Bros. Discovery, jest przyciągnięcie jak największej liczby gwiazd, zapewniając im ogromne budżety produkcyjne, aby tych twórców i aktorów wykorzystać przy negocjacjach dotyczących fuzji z innymi wytwórniami. Dyrektor generalny wierzy, że korporacje będą walczyły o zdobycie Warner Bros. co zwiększy koszt całej transakcji i pozwoli studiu przetrwać gorszy okres, a dyrektorom odejść z pokaźnymi odprawami.

Obecna strategia Warner Bros. i powód, dla którego zawarli z gwiazdami niektóre z tych wielkich kontraktów, polega na tym, że po prostu grają cudzymi pieniędzmi. Zdobywają Quentina Tarantino lub Toma Cruise’a z myślą, że mogą wykorzystać ich jako błyszczący przedmiot, który będzie dodatkowym atutem, gdy Zaslav zdecyduje się sprzedać firmę – powiedział jeden z informatorów.

Dlatego pomimo tak wysokich długów Warner Bros. Discovery nie ogląda się na wydawane na filmy pieniądze i zapewnia swoim gwiazdom pokaźne budżety na produkcję. David Zaslav i reszta dyrektorów mają nadzieję, że szybko uda im się sprzedać firmę lub doprowadzić do fuzji z inną wytwórnią, więc ponoszone obecnie koszty nie będą już ich problemem.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!