Warner Bros i Paramount Pictures połączą siły? Trwają pierwsze rozmowy o fuzji

Radosław Krajewski
2023/12/21 11:35
0
0

Dwie wielkie hollywoodzkie wytwórnie mogą działać pod wspólnym szyldem.

Warner Bros. Discovery i Paramount Global rozpoczęły rozmowy dotyczące potencjalnej fuzji obu firm medialnych. David Zaslav, prezes Warner Bros. spotkał się z Bobem Bakishem, dyrektorem generalnym Paramountu, we wtorek w Nowym Jorku, aby omówić połączenie obu korporacji. Dodatkowo Zaslav rozmawiał z Shari Redstone, przedstawicielką National Amusements Inc., która to firma posiada pakiet kontrolny Paramount Global, na temat potencjalnego połączenia obu spółek.

Warner Bros i Paramount Pictures połączą siły? Trwają pierwsze rozmowy o fuzji

Warner Bros. i Paramount Pictures – dojdzie do fuzji obu wytwórni?

Żadne szczegóły rozmów nie zostały ujawnione i nie wiadomo, czy są szanse na fuzję obu słynnych hollywoodzkich wytwórni. Status rozmów określa się jednak jako bardzo wstępny, więc mogą być one kontynuowane jeszcze w przyszłym roku, zanim zapadnie ostateczna decyzja.

Warner Bros. Discovery i Paramount Global, do którego należy m.in. Paramount Pictures oraz platforma streamingowa Paramount+, zanotowały ogromne zadłużenia w swoich raportach za trzeci kwartał bieżącego roku. Warner Bros. od dawna zmaga się z wysokim długiem, który obecnie wynosi 43,5 miliarda dolarów. Z kolei Paramount Global ma zadłużenie w wysokości 15,6 mld dolarów.

GramTV przedstawia:

W przypadku kapitalizacji rynkowej Warner Bros. Discovery również wygrywa z kwotą 28,4 mld dolarów. Paramount Global wyceniany jest na 10,3 mld dolarów.

Obie firmy chcą połączyć swoje aktywa, na takich polach jak telewizja, film, sport, czy streaming, aby uzyskać większą skalę i efektywność. Korporacje chciałyby konsolidacji swoich usług streamingowych, aby Max i Paramount+ połączyć w jedną platformę, aby lepiej konkurować z Netflixem i Disney+.

Po fuzji Warner Bros. zyskałby prawa do takich produkcji Paramount Pictures, jak Terminator, Transformers, Mission: Impossible, Top Gun, Ciche miejsce, Wojownicze Żółwie Ninja, Ojciec chrzestny, Paranormal Activity, Star Trek, czy Krzyk.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!