Joker 2 kosztował majątek. Ponad trzykrotnie większy budżet niż wydano na pierwszą część

Radosław Krajewski
2024/02/21 20:10
2
0

Druga część Jokera nie będzie tanim filmem, a sporo z budżetu wydano na gaże aktorów.

Niedawno do sieci trafiły nowe zdjęcia z Joker: Folie à Deux, czyli kontynuacji wielkiego hitu z 2019 roku. Drugi film z serii ma być jeszcze lepszy, dlatego Warner Bros. przeznaczyło na jego produkcję ogromne pieniądze. Według najnowszego raportu serwisu Variety Joker 2 będzie kosztował aż 200 mln dolarów.

Joker 2 kosztował majątek. Ponad trzykrotnie większy budżet niż wydano na pierwszą część

Joker: Folie à Deux – ogromny budżet produkcji

Budżet produkcyjny Joker: Folie à Deux jest więc ponad trzykrotnie większy od kosztów pierwszego filmu. Na stworzenie poprzedniej części przeznaczono „zaledwie” 60 mln dolarów. Film przyniósł ponad 1 mld dolarów z kin na całym świecie, a na podobny sukces finansowy liczy Warner Bros.

Wytwórnia nie szczędziła na gażach głównych gwiazd swojego nadchodzącego widowiska. Joaquin Phoenix miał zainkasować aż 20 mln dolarów. Partnerująca mu Lady Gaga, która wcieli się w Harley Quinn, zarobi na swojej roli 12 mln dolarów.

GramTV przedstawia:

Warner Bros. będzie musiał dokładnie przemyśleć strategię promocji swojego filmu. Joker: Folie à Deux będzie częściowo musicalem, a te w ostatnich latach nie cieszą się dużą popularnością. Pod koniec ubiegłego roku studio wypuściło do kin Kolor purpury, który był typowany nawet do nominacji Oscarowych. Ostatecznie film przyniósł wytwórni straty rzędu 40 mln dolarów.

Reżyserem jest Todd Phillips, twórca poprzedniego Jokera. W obsadzie znaleźli się: Joaquin Phoenix, Lady Gaga, Zazie Beetz, Brendan Gleeson, Jacob Lofland i Catherine Keener.

Przypomnijmy, że premiera Joker: Folie à Deux odbędzie się 4 października 2024 roku.

Komentarze
2
sc
Gramowicz
21/02/2024 23:03

No tak, worki ze śmieciami są dużo tańsze niż taniec z Lady Gagą.

FromSky
Gramowicz
21/02/2024 20:31

I się okaże że dochód będzie trzykronie mniejszy niż pierwszej części i trójka nie powstanie, często tak jest z niespodziewanym hitem