W Hogwarts Legacy da się zapauzować przerywniki filmowe? Gracze znaleźli sposób

Radosław Krajewski
2023/02/13 17:00
0
0

Twórcy o tym nie pomyśleli, ale gracze i tak znaleźli sposób na zrobienie sobie przerwy podczas dialogów i przerywników.

Miniony weekend upłynął graczom pod znakiem Hogwarts Legacy. Na Steamie w tytuł bawiła się rekordowa liczba osób, której nie widziano na platformie od czasu Elden Ringa. Niektóre osoby, które chciały dołączyć do zabawy, mogły mieć spore trudności ze znalezieniem pudełek z grą, które błyskawicznie wyprzedały się w sklepach stacjonarnych. Udana premiera pokazała siłę marki Harry’ego Pottera, która niespecjalnie była wykorzystywana przez Warner Bros. w ostatnich latach. Dlatego nie dziwi, że gracze zachwyceni są Hogwarts Legacy, choć narzekają na pomniejsze błędy, takie jak brak możliwości zapauzowania rozmów i przerywników filmowych.

W Hogwarts Legacy da się zapauzować przerywniki filmowe? Gracze znaleźli sposób

Niektórzy gracze dziwią się, jak gra z 2023 roku może nie mieć tak podstawowej i potrzebnej graczom funkcji, jak możliwości wstrzymania rozgrywki w dowolnym momencie. Avalanche Software jednak pominęło ten element i gracze mogą zapauzować grę jedynie w tych momentach, w których mają kontrolę nad bohaterem. Hogwarts Legacy nie oferuje możliwości wstrzymania zabawy podczas przerywników filmowych, a także rozmów z innymi postaciami.

Z tego względu na Reddicie pojawił się osobny wątek poświęcony temu problemowi. Okazuje się, że gracze znaleźli sposób na zapauzowanie Hogwarts Legacy w dowolnym momencie, choć nie jest to domyślne rozwiązanie i może powodować problemy z działaniem gry.

Jak zapauzować przerywniki filmowe w Hogwarts Legacy na konsolach?

Sposób ten działa wyłącznie w wersji na PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Podczas przerywników filmowych oraz dialogów wystarczy nacisnąć i przytrzymać przycisk na padzie odpowiadający za wyjście do menu lub ręcznie wyjść do dashboardu konsoli za pomocą podręcznego menu. Po wejściu do głównego menu konsoli gra zostaje wstrzymana i po powrocie rozpoczniemy rozgrywkę od tego samego momentu. Warto jednak pamiętać, że jest to rozwiązanie, które może generować problemy ze stabilnością gry, a nawet powodować błąd, po którym potrzebne będzie ponowne uruchomienie tytułu.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy, że Hogwarts Legacy jest już dostępne na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Wydanie na PlayStation 4 i Xbox One zostało opóźnione do 4 kwietnia.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!