Uniwersum DC Comics przestaje istnieć. Wonder Woman 3 skasowana, koniec Aquamana

Radosław Krajewski
2022/12/08 11:20

Nadchodzą wielkie zmiany w filmowym świecie superbohaterów od DC Comics.

Warner Bros. od dawna marzy, aby z uniwersum DC Comics stworzyć drugie MCU. Przez ostatnie lata kilkukrotnie próbowali powtórzyć sukces swojej konkurencji, ale za każdym razem rozpoczynanie uniwersum od nowa kończyło się odwrotnym skutkiem. Dlatego pod koniec października nowymi zarządcami DC Studios (byłego DC Films) zostali James Gunn oraz Peter Safran. Szefowie studia mają wkrótce przygotować konkretne plany dotyczące kształtu i rozwoju uniwersum. Serwis The Hollywood Reporter dotarł do informacji, które sugerują prawdziwe trzęsienie ziemi zarówno dla samego DCEU, jak i widzów, którzy nie będą mogli liczyć na kontynuacje wielu hitów.

Uniwersum DC Comics przestaje istnieć. Wonder Woman 3 skasowana, koniec Aquamana

Wonder Woman 3 i Aquaman 3 nie powstaną

Najbardziej szokującą informacją jest skasowanie Wonder Woman 3. Produkcja Patty Jenkins została zapowiedziana krótko po premierze drugiej odsłony serii, która była mocno krytykowana przez widzów. Według źródeł THR reżyserka niedawno przedstawiła swój pomysł na film, wspólnie napisany ze scenarzystą Geoffem Johnsem, ale Gunn i Safran nie byli zainteresowani rozwojem tego projektu. Mieli przekazać Jenkins, że jej Wonder Woman nie pasuje do ich nowych planów.

Według źródeł odtwórczyni tytułowej roli superbohaterki, Gal Gadot, miałaby zarobić na kolejnym występie aż 20 milionów dolarów, a Patty Jenkins za wyreżyserowanie filmu 12 mln dolarów. Źródła serwisu podają, że w tym przypadku nie chodziło jednak o pieniądze i DC Studios nie będzie miało żadnych ograniczeń finansowych.

Nie jest jasne, czy Gunn i Safran będą chcieli zachować Wonder Woman Gal Gadot, czy też dadzą odpocząć postaci, aby za kilka lat ponownie po nią sięgnąć, z zupełnie inną aktorką. Co ciekawe, Gadot we wtorek niespodziewanie opublikowała post na Twitterze z podziękowaniami dla fanów, pisząc, że jest wdzięczna za granie tej bohaterki. Dodała: „Nie mogę się doczekać, aby podzielić się jej kolejnym rozdziałem z Wami”. Nie było jasne, czy aktorka widziała, że Wonder Woman 3 została anulowana.

Wczytywanie ramki mediów.

Nowi włodarze DC Studios chcą całkowicie odciąć się od Snyderverse i nie będą kontynuować również przygód Aquamana. Przyszłoroczna druga część o przygodach Arthura Curry’ego nie jest zagrożona, ale według najnowszych doniesień trzecia część nie powstanie, a superbohater całkowicie zniknie z radaru. Gunn i Safran nie zrezygnują jednak z Jasona Momoy, który ma stać się kluczową postacią w nowych planach studia. Aktor miałby wcielić się w Lobo, międzygalaktycznego łowcy nagród, który otrzymałby własny film.

GramTV przedstawia:

Sugeruje to, że DC Studios chce rozpocząć budowanie swojego nowego uniwersum od mniej znanych i popularnych postaci, a przy tym mniej ryzykownych i zapewne lepiej zoptymalizowanych budżetowo projektów, które nie będą musiały zarabiać setek milionów dolarów w kinach, aby się zwrócić.

Obecnie znane nam plany nie obejmują jednak ewentualnych sukcesów takich filmów, jak druga część Shazam!, czy Blue Beetle. Nie wiadomo więc, czy po przyszłorocznych premierach obu produkcji, kolejne odsłony nigdy nie powstaną, czy też Gunn i Safran znajdą miejsce dla obu tych superbohaterów.

Źródła są przekonane, że nowy plan DC Studios obejmuje połączenie fabularne całego uniwersum i krążą pogłoski, że zajmie się tym konkretna osoba, która będzie nadzorować cały projekt pod kątem budowania wspólnej historii. W ostatnich tygodniach Safran spotkał się ze scenarzystami, aby zebrać pomysły i opinie dotyczące planu rozwoju uniwersum.

Na tę chwilę jedyną bezpieczną serią jest uniwersum Batmana od Matta Reevesa. Reżyser pracuje nad serialowym spin-offem o Pingwinie, a także kontynuacją tegorocznego hitu z Mrocznym Rycerzem. Wszystkie te produkcje będą działać w oderwaniu od głównego uniwersum, podobnie jak Joker, nad którym Gunn i Safran nie mają żadnej władzy i reżyser Todd Phillips odpowiada bezpośrednio przed Warner Bros.

Komentarze
4
Kenta
Gramowicz
11/12/2022 00:30

Boże niech oni se już odpuszczą. DC było gównem, jest gównem i będzie gównem. Jakby to nawet nie chodzi o żenującą jakość produkcji ludzie po prostu nie chcą oglądać tego shitu nawet jak by dawali bilety za darmo. Bo to uniwersum jest denne 

dariuszp
Gramowicz
08/12/2022 14:34
wolff01 napisał:
(...)

Generalnie więcej czerpania z animowanych filmów, wiernosci materiałowi źródłowemu a mniej poprawności i aktywizmu - a będzie dobrze.

W ogóle mnie rozwala to że DC jednocześnie ma dział filmów który robi kaszany i zachowuje się jakby im się ogień pod tyłkiem palił i jenocześnie mają animowane universum które śmiga aż miło i produkuje hity. I jakoś nie wpadli na pomysł żeby poradzić się ludzi odpowiedzialnych za scenariusze animacji jak poprawić filmy.

wolff01
Gramowicz
08/12/2022 11:39

Może się udać.

Fani bardzo ciepło przyjęli powrót Cavilla jako Supermana, a sam aktor uważa że najlepiej jeżeli Superman odejdzie od mrocznego stylu Snydera, bo generalnie uważa się że filmy z nim powinny być optymistyczne a sam bohater powinien być wierny swojej do bólu szlachetnej personie. Czyli żadne Batmany vs Superman tylko Superman ma byc wyidealizowanym bohaterem.

WW2 było szajsem więc Pani reżyser już dziękujemy, Natomiast Gal to świetna WW i powinna zostać.

O Lobo fani proszą już od lat i w sumie... Momoa fantastycznie nadwał by się do tej roli!

Generalnie więcej czerpania z animowanych filmów, wiernosci materiałowi źródłowemu a mniej poprawności i aktywizmu - a będzie dobrze.

Kafar
Gramowicz
08/12/2022 11:36

To podejście Gunna mi się podoba i uważam że w taki sposób DC zyska na własnej tożsamości a nie próbie na siłę osiągnięcia szybko tego co MCU budowało kilka dobrych lat.