DC Comics znalazło swojego Kevina Feige’a. To James Gunn!

Radosław Krajewski
2022/10/25 23:02
1
0

Nadchodzą wielkie zmiany w uniwersum DC Comics.

Nowa era w uniwersum DC Comics staje się faktem. Po niedawnym odejściu Waltera Hamady z funkcji prezesa DC Films, jeszcze przed premierą Black Adam, Warner Bros. Discovery musiało znaleźć nowego zarządcę, który przejmie stery i wprowadzi uniwersum w nowe rejony, które pozwolą rywalizować z Marvelem na równych zasadach. Po wielu miesiącach poszukiwań Kevina Feige’a DC Comics, wytwórnia wreszcie znalazła odpowiednie osoby. Okazali się nimi reżyser James Gunn i producent Peter Safran.

DC Comics znalazło swojego Kevina Feige’a. To James Gunn!

James Gunn będzie zarządzał uniwersum DC Comics

Gunn i Safran zostali współprzewodniczącymi i współprezesami DC Studios, nowo utworzonego oddziału Warner Bros., który zastąpi DC Films. Nowy duet zarządzający superbohaterami DC Comics zajmą się działaniami związanymi z filmami, serialami oraz animowanymi produkcjami. James Gunn skupi się na kreatywnej stronie zarządzania, podczas gdy Safran zajmie się biznesowymi i produkcyjnymi obszarami. Nowi prezesi będą podlegać bezpośrednio prezesowi Warner Bros. Discovery, Davidowi Zaslavowi i będą ściśle współpracować z szefami odpowiedzialnymi za filmy Warnera, Michaelem De Lucą i Pamelą Abdy.

Nowi prezesi DC Studios zobowiązali się umową trwającą cztery lata. Według nieoficjalnych informacji Gunn związał się z uniwersum DC na wyłączność, co w praktyce oznacza, że nie będzie mógł nakręcić żadnego filmu lub serialu dla konkurencyjnego Marvela. Warner Bros. oczekuje, że Gunn i Safran będą nie tylko producentami każdego z nowych filmów DC, ale będą pełnili prawdziwą funkcję wykonawców całego uniwersum.

Przez różne serie wchodzące w skład wielkiego multiwersum DC Comics, niektóre projekty nie będą podlegać pod Gunna i Safrana. Jednym z nich jest kontynuacja Jokera Todda Phillipsa, którego film nadal będzie nadzorowany bezpośrednio przez Warner Bros. Nie znany jest natomiast los uniwersum Batmana od Matta Reevesa, który wcześniejsze projekty konsultował wraz z Hamadą. Można więc oczekiwać, że reżyser będzie kontynuować swoją pracę z nowymi prezesami.

DC ma jedne z najbardziej rozrywkowych, potężnych i kultowych postaci na świecie i jestem podekscytowany tym, że wyjątkowe i uzupełniające się talenty Jamesa i Petera dołączają do naszego światowej klasy zespołu i rozpoczną nadzorowanie kreatywnego kierunku legendarnego DC Universe. Ich dziesiątki lat doświadczenia w tworzeniu filmów, bliskie więzi z kreatywną społecznością i udokumentowane osiągnięcia fanów superbohaterów na całym świecie sprawiają, że mają wyjątkowe kwalifikacje do opracowania długoterminowej strategii w filmach, serialach i animacji, a także wprowadzenia tej kultowej franczyzy na kolejny poziom kreatywnego opowiadania historii – powiedział David Zaslav w oświadczeniu.

Jesteśmy zaszczyceni, że możemy być zarządcami tych postaci DC, które kochamy, odkąd byliśmy dziećmi. Nie możemy się doczekać współpracy z najbardziej utalentowanymi scenarzystami, reżyserami i aktorami na świecie, aby stworzyć zintegrowany, wielowarstwowy wszechświat, który nadal pozwala na indywidualną ekspresję artystów. Nasze zaangażowanie w Supermana, Batmana, Wonder Woman, Aquamana, Harley Quinn i resztę stajni postaci DC jest równe tylko naszemu zaangażowaniu w cud ludzkiej możliwości, którą reprezentują te postacie. Cieszymy się, że możemy ożywić kinowe doświadczenie na całym świecie, opowiadając jedne z największych, najpiękniejszych i najwspanialszych historii, jakie kiedykolwiek przedstawiano – czytamy w oświadczeniu Gunna i Safrana.

GramTV przedstawia:

James Gunn przez lata współpracował z Marvelem nad serią Strażnicy Galaktyki, jednak reżyser poróżniał się ze studiem, gdy został nagle zwolniony z powodu postów na Twitterze o niewłaściwej treści sprzed kilku lat. Reżyser związał się z DC Comics, dla którego nakręcił Legion samobójców: The Suicide Squad oraz serial Peacemaker. Gunn zdecydował się powrócić do Marvela, aby nakręcić trzecią część Strażników Galaktyki oraz specjalny program The Guardians of the Galaxy Holiday Special, którego zwiastun pojawił się kilka godzin temu.

Peter Safran to producent z 25-letnim doświadczeniem. Przez lata pracował nad takimi produkcjami, jak komediami Straszny film, Totalny kataklizm, czy Poznaj moich Spartan, aby w 2013 roku dołączyć do uniwersum Obecności. Wyprodukował również kilka ostatnich filmów DC Comics, w tym Aquaman, Shazam i Legion samobójców: The Suicide Squad.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
26/10/2022 10:39

Dobre posunięcie. DC robił pojedyncze filmy które wpadały w oko i wg mnie są lepsze niż cokolwiek Marvel zrobił ale też sporo filmów które były do tyłka. To co im przede wszystkim brakowało to utalentowanego człowieka z wizją stojącego nad tym ich burdelem.

Też mam nadzieje że przestaną zatrudniać Snydera do swoich filmów bo Snyder nie ma talentu i dalej robi filmy jak zlepek kilku reklam. Fajnie to wygląda na trailerze ale niestety sam film zawsze wychodzi kiepski.

Tyle że może być za późno. Wydaje mi się że ludzie w kolorowych majtkach zaczęli się przejadać publiczności.