Twórcy Hogwarts Legacy odnieśli się do bojkotu gry i kontrowersji związanych z J.K. Rowling

Radosław Krajewski
2023/01/26 11:40
0
0

Deweloperzy wierzą w dobre intencje graczy.

Hogwarts Legacy już na początku lutego trafi na sklepowe półki, a pierwsi Youtuberzy otrzymali już możliwość zaprezentowania kilku fragmentów rozgrywki. Z tej okazji do sieci trafiają nowe szczegóły dotyczące nadchodzącej produkcji ze świata Harry’ego Pottera i wcześniej informowaliśmy, że w grze będzie można zostać złym czarodziejem, przy braku odpowiedniego systemu moralności, znanego z wielu gier RPG. Pomimo wielu zachwytów graczy kierowanych w stronę produkcji Avalanche Software, niektórzy fani już kilka miesięcy temu rozpoczęli bojkot gry, według których każdy sprzedany egzemplarz to pewna kwota, która trafi do oskarżoną o transfobię J.K. Rowling.

Twórcy Hogwarts Legacy odnieśli się do bojkotu gry i kontrowersji związanych z J.K. Rowling

Reżyser Hogwarts Legacy skomentował kontrowersje wokół J.K. Rowling

Przypomnimy, że autorka Harry’ego Pottera krytycznie odniosła się do ustawy szkockiego parlamentu, mającą ułatwić ludziom legalną korektę płci. Rowling skomentowała ustawę, jako osłabienie praw kobiet, która przyniesie negatywny wpływ na kobiety i dziewczyny. Z tego powodu część osób postanowiła całkowicie bojkotować wszystko, co związane jest z twórczością pisarki. Rykoszetem oberwało się również Hogwarts Legacy, przy którym J.K. Rowling nie współpracowała. Teraz na te kontrowersje zareagował reżyser gry, Alan Tew, który wierzy, że gracze „zakochali się w magicznym świecie z właściwych powodów”.

Myślę, że dla nas zawsze są wyzwania w każdej grze, nad którą pracowaliśmy. Ta produkcja nie jest inna. Kiedy zetknęliśmy się z tymi wyzwaniami, przyjrzeliśmy się im i ponownie skupiliśmy na rzeczach, na których naprawdę nam zależy. Wiemy, że fani zakochali się w czarodziejskim świecie i wierzymy, że zakochali się z właściwych powodów. To zróżnicowana publika. Dla nas to upewnienie się, że osoby, które zawsze marzyły o tej grze, będą miały okazję poczuć się mile widziani z powrotem w tym świecie. Poczują, że mają tu dom i jest to dobre miejsce do opowiedzenia ich historii.

GramTV przedstawia:

W rozmowie z IGN Tew nie wspomniał o J.K. Rowling, ani też nie odniósł się do tematu osób transpłciowych. Redaktor serwisu zadał mu pytanie, czy kiedykolwiek zastanawiał się, czy powinien pracować nad tą marką po słowach Rowling dotyczących ustawy. Reżyser jedynie powtórzył, że Hogwarts Legacy jest grą dla wszystkich.

Przypomnijmy, że Hogwarts Legacy zadebiutuje już 10 lutego na komputerach osobistych i konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Posiadacze PlayStation 4 i Xbox One muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż wersje gry na starsze konsole zostały opóźnione do 4 kwietnia.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!