Twórcy Forspoken wchłonięci przez Square Enix. To koniec Luminous Productions

Mikołaj Ciesielski
2023/02/28 11:45
1
0

Studio zakończy wkrótce swoją samodzielną działalność.

Twórcy Forspoken wchłonięci przez Square Enix. To koniec Luminous Productions

Forspoken zebrało średnie recenzje, a pecetowa wersja gry pozostawia wiele do życzenia, co potwierdzają opinie użytkowników na Steam. Najnowsze dzieło twórców Final Fantasy XV ma jednak doczekać się stosownych poprawek. Tymczasem okazuje się, że Luminous Productions przestanie wkrótce istnieć. Studio zostanie bowiem wchłonięte przez Square Enix.

Luminous Productions zostanie niebawem wchłonięte przez Square Enix

Powyższa informacja została przekazana w komunikacie opublikowanym na portalu społecznościowym Twitter. We wspomnianym oświadczeniu ujawniono, że już 1 maja Luminous Productions stanie się częścią Square Enix, by „dostarczać nowe, innowacyjne wrażenia” graczom na całym świecie.

Obecnie pracujemy nad zapowiedzianą wcześniej aktualizacją, która poprawi ogólną wydajność gry (wkrótce przekażemy więcej informacji), a także nad DLC zatytułowanym „In Tanta We Trust”, którego premiera odbędzie się latem. Jeszcze raz dziękujemy za Waszą cierpliwość i wsparcie! – czytamy w komunikacie.

Square Enix informuje natomiast, że wchłonięcie Luminous Productions stanowi „część działań zmierzających do dalszego wzmocnienie konkurencyjności studiów deweloperskich firmy”. Wydawca podkreśla, że twórcy Forspoken posiadają nie tylko umiejętność tworzenia produkcji AAA, ale także w wiedzę techniczną związaną z tworzeniem silników gier. Wchłonięcie studia zwiększy natomiast możliwości firmy w zakresie produkowania wysokiej jakości gier.

Na koniec przypomnijmy, że Forspoken dostępne jest wyłącznie na PC i PlayStation 5. Jeśli jesteście zainteresowani naszą opinią na temat produkcji studia Luminous Productions, to zapraszamy Was do lektury: Recenzja Forspoken – najlepsze z najgorszych, najgorsze z najlepszych.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
Silverburg
Gramowicz
28/02/2023 12:14

Było do przewidzenia.