Twórcy Call of Duty reagują na żart Kratosa. Christopher Judge pod ostrzałem

Mikołaj Ciesielski
2023/12/10 10:30
4
0

Wystąpienie aktora na The Game Awards 2023 nie spodobało się również innym osobom związanym z branżą gier wideo.

W trakcie The Game Awards 2023 Christopher Judge wyśmiał długość kampanii fabularnej w Call of Duty: Modern Warfare 3. Aktor użyczający głosu Kratosowi w God of War: Ragnarok stwierdził bowiem, że jego ubiegłoroczne przemówienie było dłuższe od wspomnianego elementu tegorocznej odsłony popularnego cyklu. Jak można się było spodziewać, żart nie przypadł wszystkim do gustu, a niektórzy twórcy serii Call of Duty postanowili zareagować i skomentować wystąpienie Judge’a.

Twórcy Call of Duty reagują na żart Kratosa. Christopher Judge pod ostrzałem

Christopher Judge skrytykowany za żart na The Game Awards 2023. Twórcy Call of Duty odpowiadają Kratosowi

Reakcja widowni na żart Christophera Judge’a była w większości pozytywna, choć realizator pokazał kilka zszokowanych osób, które najwyraźniej nie spodziewały się tak dosadnych docinek. Niemniej jednak aktor dokończył swoje przemówienie i wręczył nagrodę za najlepszy występ, którą otrzymał Neil Newbon za rolę Astariona w Baldur’s Gate 3. Jak natomiast na całą sytuację zareagowali twórcy serii Call of Duty?

Darcy Sandall ze Sledgehammer Games opublikowała wpis na portalu społecznościowym X (wcześniej Twitter), w którym podkreśliła, że twórcy serii Call of Duty słyszeli „wiele gorszych rzeczy”. Deweloperka zaznaczyła jednak, że nie spodziewałaby się tego typu komentarzy od kolegi z branży i to w dodatku na wydarzeniu, które „miało uczcić tegoroczne osiągnięcia w grach”. Sandall dodała również, że żart był nie na miejscu, zwłaszcza biorąc pod uwagę różnego rodzaju wycieki na temat kulisów produkcji Call of Duty: Modern Warfare 3

Wpis Darcy Sandall został już usunięty, podobnie jak posty i komentarze kilku innych deweloperów związanych z serią Call of Duty. Dzięki redakcji Charlie INTEL możemy jednak zapoznać się z ich treścią. Okazuje się, że na żart Christophera Judge’a zareagował również Ajinkya Limaye – były deweloper Infinity Ward – który postanowił odpowiedzieć aktorowi w nieco ostrzejszy i bardziej uszczypliwy sposób.

To całkiem „zabawne”, ale statystyki, w których Call of Duty absolutnie niszczy wszystkie gry God of War (prawdopodobnie razem wzięte), są jeszcze śmieszniejsze – napisał Limaye.

GramTV przedstawia:

Nelson Plumey ze studia Treyarch podkreślił natomiast, że gry z serii God of War angażują użytkowników krócej, niż poszczególne odsłony Call of Duty. Jest w tym sporo prawdy, ponieważ wielu fanów spędzają setki godzin w trybach sieciowych wspomnianego cyklu. W przypadku przygód Kratosa w większości przypadków kończy się zapewne na jednokrotnym ukończeniu historii.

Całą sytuację skomentował także Jez Corden z Windows Central. Popularny dziennikarz stwierdził, że „przyzwolenie na tak głupi dowcip”, który uderzał bezpośrednio w deweloperów, było „fatalne i w złym guście”. Insider przypomniał również o problemach towarzyszących produkcji Call of Duty: Modern Warfare 3, które zostały „dobrze udokumentowane”, dlatego „atakowanie twórców to zła decyzja”.

Na koniec przypomnijmy, że Call of Duty: Modern Warfare 3 dostępne jest na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Jeśli natomiast jesteście ciekawi naszej opinii na temat najnowszej produkcji studia Sledgehammer Games, to zapraszamy Was do lektury: Recenzja Call of Duty: Modern Warfare III - gorzej być chyba nie mogło…

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
4
swgs
Gramowicz
10/12/2023 12:54

Warte jest przypomnienia, że Modern Warfare 3 nie otrzymało ani jednej nominacji w tym roku.

Nalfein
Gramowicz
10/12/2023 11:05

Mając w pamięci niegdysiejsze przechwałki twórców CoD ile to nie mieli tysięcy słów w skrypcie kampanii to tego typu ich komentarze wydają się hmm, "nieśmieszne".

radeck16
Gramowicz
10/12/2023 10:38

Co za "płatki śniegu"! Nic już nie można powiedzieć, bo najniewinniejszy żart to atak albo hejt. Każdy wszytko bierze osobiście i poważnie jakby mu matkę krzywdzili. Czy to jeszcze nadal branża rozrywkowa???
Trwa Wczytywanie