Twórcy Avowed o mechanice wyborów i konsekwencji. „Staramy się zapewnić wiele możliwości”

Patrycja Pietrowska
2024/06/25 11:45
0
0

Nowe informacje od twórców Avowed.

Kilka dni temu deweloperzy odpowiedzialni za Avowed postanowili opowiedzieć nieco więcej na temat stylistyki gry. Ostatnio dowiedzieliśmy się również, ile czasu zajmie ukończenie RPG od Obsidian Entertainment. W wywiadzie dla portalu Game Informer poruszono natomiast temat mechaniki wyborów i konsekwencji.

Avowed
Avowed

Mechanika wyborów i konsekwencji w Avowed oczami twórców

W wywiadzie dla wspomnianego powyżej serwisu Game Informer poruszony został temat mechaniki wyborów i konsekwencji w nadchodzącym RPG studia Obsidian Entertainment. Reżyserka gry, Carrie Patel, ujawniła, że te elementy mają rozwijać się w trakcie gry, a gracze mogą spodziewać się „wielu możliwości” w tym zakresie.

Wybór i konsekwencje to coś, co rozwija się dla gracza w trakcie gry. Są wybory, których dokonasz i będą miały natychmiastowe skutki, są takie, których efekty zobaczysz może kilka godzin później, a skutki niektórych z nich zobaczysz na samym końcu gry [...]. Ale wraz z tym masz wybory, które są bardzo intymne i mają wpływ na konkretne postacie, a niektóre naprawdę wpływają na stan całych osad w Living Lands i samo Living Lands w ogóle. Jeśli chodzi o wybór, naprawdę staramy się zapewnić graczowi wiele możliwości. – przekazała Carrie Patel.

W Avowed wybory wpłyną również na poziom zaufania, jakim darzyć nas będą napotkane w świecie gry postacie. Według Carrie Patel niektóre z decyzji mogą „nagrodzić lub prześladować” gracza po wielu godzinach, a samo zakończenie jest „wynikiem wyborów dokonanych po drodze”.

To nie jest tak, że po prostu docierasz do końca i wybierasz swoje zakończenie. Tak naprawdę zakończenie jest wynikiem wyborów dokonanych po drodze. [...] Ale tak, na pewno będziesz miał momenty, gdy sposób dokonania pewnych wyborów lub sposób, w jaki potraktowałeś pewne postacie na początku gry, powróci, by cię nagrodzić lub prześladować, lub prawdopodobnie po trochu jedno i drugie kilka godzin później, kiedy spotkasz te postacie – sojuszników i przeciwników. – kontynuuje reżyserka gry Avowed.

GramTV przedstawia:

Ponadto zakończenie Avowed wiązać się będzie z podjęciem „bardzo, bardzo ważnych wyborów”. Jak zaznacza Patel, momenty te są „wyraźnie zasygnalizowane”, a sam finał będzie wypadkową zarówno tych mniejszych, jak i większych decyzji.

Avowed ma zadebiutować na rynku w 2024 roku. Produkcja powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach Xbox Series X/S. Niedawno na oficjalnej stronie Obsidian Entertainment ukazała się informacja o dacie premiery, jednak komunikat szybko został zredagowany.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!