Obsidian przypadkowo zdradził datę premiery Avowed. W RPG możemy zagrać jesienią tego roku

Patrycja Pietrowska
2024/06/10 15:45
0
0

Obsidian Entertainment nieco pośpieszyło się z publikacją tych wieści.

W trakcie tegorocznego Xbox Games Showcase pojawił się fabularny zwiastun Avowed. Nowe RPG od Obsidian Entertainment nie otrzymało jeszcze daty premiery, jednak informacja o debiucie ukazała się na oficjalnym blogu studia krótko po pokazie. Choć komunikat został już odpowiednio przeredagowany, pozostałości po wieściach wciąż znajdują się w sieci.

Avowed
Avowed

Twórcy Avowed zdradzili przypadkowo datę premiery swojego RPG

Wczorajszy pokaz Xbox Games Showcase 2024 przyniósł wiele ciekawych zwiastunów i zapowiedzi gier. Otrzymaliśmy między innymi pierwszy trailer Gears of War E-Day, nowe fragmenty rozgrywki z gry STALKER 2 czy datę premiery Diablo 4 Vessel of Hatred. Uwagę miłośników gier RPG z pewnością zwrócił natomiast fabularny zwiastun Avowed, choć materiał nie zdradził daty premiery.

Niedługo po zakończeniu wydarzenia, na oficjalnej stronie Obsidian Entertainment ukazał się komunikat informujący o podzieleniu się ze światem fabularnym zwiastunem. Okazuje się jednak, że najwyraźniej twórcy nieco pośpieszyli się z jednym szczegółem. W pierwotnej wersji, dostępnej za pośrednictwem web.archive.org (teraz oświadczenie jest już odpowiednio zredagowane) przekazano bowiem, że Avowed ma zadebiutować 12 listopada 2024 roku.

GramTV przedstawia:

Trudno jednoznacznie stwierdzić, dlaczego nie zdecydowano podzielić się informacją podczas Xbox Games Showcase 2024. Podana data premiery Avowed nadal nie jest jednak oficjalna, wszak postanowiono usunąć ten fragment z komunikatu. Można jednak całkiem bezpiecznie założyć, że RPG od Obsidian Entertainement rzeczywiście może zadebiutować jesienią 2024 roku.

Jesteś wysłannikiem z odległej krainy Aedyr, który ma zbadać plotki na temat plagi rozprzestrzeniającej się po Żyjących Ziemiach – wyspie pełnej sekretów i tajemnic, niebezpieczeństw i przygód, wyborów i ich konsekwencji oraz nieokiełznanej dziczy. Odkrywasz osobistą więź z Żywymi Ziemiami i starożytny sekret, który grozi zniszczeniem wszystkiego. Czy zdołasz ocalić tę nieznaną krainę na granicy światów oraz swą duszę przed siłami, które próbują rozerwać je na strzępy? – głosi opis gry Avowed na platformie Steam.

Na zakończenie przypomnijmy jeszcze, że Avowed trafi na komputery osobiste oraz konsole Xbox Series X/S. Tytuł ma również zadebiutować w usłudze Xbox Game Pass.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!