Avowed niczym The Outer Worlds. Wiemy, ile czasu zajmie ukończenie nowego RPG

Mikołaj Ciesielski
2024/06/22 09:00
2
0

Obsidian Entertainment dzieli się szczegółami na temat długości rozgrywki.

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, dlaczego twórcy Avowed postawili na nieco bardziej kolorową stylistkę w porównaniu do innych gier fantasy. W sieci pojawiły się jednak kolejne warte uwagi informacje na temat wspomnianej produkcji. Obsidian Entertainment podzieliło się bowiem szczegółami na temat długości rozgrywki w nowym RPG.

Avowed
Avowed

Obsidian Entertainment ujawnia, ile czasu zajmie ukończenie Avowed

Carrie Patel – reżyserka gry – w rozmowie z Game Informer została o to, ile czasu zajmie ukończenie Avowed. Niestety deweloperka nie podzieliła się konkretnymi liczbami. Zapowiedziała jednak, że pod względem długości rozgrywki nadchodzące RPG studia Obsidian Entertainment będzie zbliżone do The Outer Worlds.

Najlepszym porównaniem dla Avowed pod względem objętości jest The Outer Worlds. Gracze mogą spodziewać się mniej więcej podobnych wrażeń. Podobnie jak w przypadku The Outer Worlds dużo zależeć będzie od poziomu trudności, a także tego, czy gracze będą poświęcać czas na eksplorację i dodatkową zawartość, czy trzymać się wyłącznie misji głównych – wyjaśnia Patel.

Według danych dostępnych w serwisie HowLongToBeat, przejście głównej kampanii fabularnej w The Outer Worlds zajmuje około 13-14 godzin. Wykonywanie misji pobocznych wydłuża natomiast wspomniany czas do 26-27 godzin, a na ukończenie gry w 100% trzeba poświęcić około 39 godzin. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Patel w Avowed możemy spodziewać się zbliżonych wartości.

GramTV przedstawia:

Podobnie jak The Outer Worlds, Avowed ma szereg otwartych stref, które są połączone i odblokowywane w trakcie gry, a nie jedną gigantyczną mapę, którą można przejść od początku do końca. I tak pod względem struktury zadań, struktury narracji, jest ona również znacznie bliższa The Outer Worlds [a nie The Elder Scrolls V: Skyrim – dop. red.] – dodaje reżyserka.

Na koniec przypomnijmy, że Avowed powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach Xbox Series X/S. Zgodnie z zapowiedziami wspomniana produkcja ma zadebiutować na rynku w 2024 roku. Niedawno na oficjalnej stronie studia Obsidian Entertainment pojawiła się dokładna data premiery gry, ale informacja ta szybko została usunięta.

Komentarze
2
Headbangerr
Gramowicz
22/06/2024 13:24

Dla mnie bomba. Właściwie Avowed to jest jedna z niewielu nadchodzących gier, które wywołują u mnie jeszcze jakiekolwiek emocje.

dariuszp
Gramowicz
22/06/2024 09:55

Czyli dalej budżet AA? Myślałem że tym razem Microsoft zainwestuje troszkę więcej.

Z drugiej strony wolę krótsze ale skondensowane doświadczenie niż długie, nudne i rozwlekane.