The Wolf Among Us 2 jednak powstaje. Telltale twierdzi, że nie porzuciło projektu

Krzysztof Żołyński
2024/04/11 21:30
2
1

Być może pamiętacie, że Telltale pięć lat temu zapowiedziało The Wolf Among Us 2. W trakcie wokół tej gry narosło tyle niepewności, że fani stracili nadzieję, że gra rzeczywiście powstanie.

Telltale zapewnia fanów, że The Wolf Among Us 2 jest wciąż w fazie produkcyjnej i nie ma planu, żeby skasować ten projekt. Warto przy okazji przypomnieć, że pierwsza odsłona epizodycznej gry-kryminalnej w stylu neo-noir powstała w 2013 roku. Wygląda też na to, że premiera kontynuacji nie nastąpi szybko.

The Wolf Among Us 2 jednak powstaje. Telltale twierdzi, że nie porzuciło projektu

The Wolf Among Us 2 jednak powstaje. Telltale nie zrezygnowało z gry

The Wolf Among Us 2 ogłoszono w 2019 r. I od tego czasu nie pojawiały się żadne aktualizacje na temat rozwoju gry, a jeśli nałożymy na to dość burzliwe dzieje Telltale w tym czasie, to rysował się mało optymistyczny scenariusz. Jak to zwykle bywa w przypadku tak długo ciągnących się produkcji, pojawiły się plotki, jakoby projekt został odłożony na później, a nawet że trafił zwyczajnie do kosza. Mimo tego wielu graczy wciąż było dobrej myśli i wychodzi na to, że ich cierpliwość (być może) zostanie w końcu wynagrodzona.

GramTV przedstawia:

Początkowo Deck Nine zostało wybrane do stworzenia scenariusza przedprodukcyjnego dla The Wolf Among Us 2, ale ostatecznie zostało wycofane z projektu z powodu problemów z Telltale Games. W 2023 roku Telltale zwolniło większość swojego personelu, a Deck Nine podążyło za tym trendem, żegnając aż 20 procent pracowników. To, co zrozumiałe, wpłynęło na prace nad kontynuacją, ale wygląda na to, że może pojawić się światło w tunelu.

Komentarze
2
koNraDM4
Gramowicz
15/04/2024 02:11

Dla mnie to dalej jest niesamowite, że udało im się upaść ale jednocześnie nie upadli i jeszcze zrobią kontynuację jednej z lepszych ich gier

MisticGohan_MODED
Gramowicz
11/04/2024 22:59

Fajnie jeśli to prawda.