The Wolf Among Us 2 nie zadebiutuje w 2023 roku. Gra zalicza spore opóźnienie

Mikołaj Ciesielski
2023/03/02 07:30
1
0

Telltale Games podjęli również decyzję o zmianie silnika na Unreal Engine 5.

The Wolf Among Us 2 nie zadebiutuje w 2023 roku. Gra zalicza spore opóźnienie

Ponad rok temu The Wolf Among Us 2 doczekało się pierwszego zwiastuna. Telltale Games zapowiadało wówczas, że produkcja zadebiutuje na rynku w 2023 roku. Okazuje się jednak, że fani The Wolf Among Us muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ wspomniany termin jest już nieaktualny. Deweloperzy poinformowali bowiem o sporym opóźnieniu.

Premiera The Wolf Among Us 2 opóźniona

Jamie Ottilie – dyrektor generalny Telltale Games – w rozmowie z serwisem IGN poinformował, że oczekiwania graczy wobec The Wolf Among Us 2 są „dość wysokie”, a zespół potrzebują dodatkowego czasu, by im sprostać. Dlatego też podjęto decyzję o przełożeniu premiery wspomnianej produkcji, której debiutu należy spodziewać się najwcześniej w 2024 roku.

Jeśli wydamy tę grę i nie będzie ona gotowa, zostaniemy rozerwani na strzępy. Oczekiwania są dość wysokie i potrzebujemy czasu, by je spełnić. Chcemy być z tego dumni i móc powiedzieć, że: „Hej, to najlepsza gra, jaką mogliśmy stworzyć”. Niech ludzie powiedzą, co chcą, gdy zostanie ona skończona, ale przynajmniej będziemy mieć pewność, że w tych czasach, w tych warunkach, jest to najlepsza gra, jaką mogliśmy stworzyć w tym czasie i tych warunkach – poinformował Ottilie.

Na decyzję o opóźnieniu premiery The Wolf Among Us 2 wpływ miała również zmiana silnika na Unreal Engine 5. Okazuje się, że deweloperzy musieli ponownie przygotować kilka rzeczy, które zostały stworzone wcześniej. Dodatkowo Ottilie podkreśla, że chce pozwolić deweloperom w spokoju ukończyć grę, by uniknąć crunchu i wypalenie zawodowego.

Na koniec przypomnijmy, że The Wolf Among Us 2 zmierza na komputery osobiste (wyłącznie Epic Games Store) oraz konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Produkcja zostanie wydana w odcinkach, ale – jak od dłuższego czasu zapowiadają twórcy – wszystkie epizody mają być gotowe jeszcze przed premierą pierwszego.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
MisticGohan_MODED
Gramowicz
02/03/2023 15:06

Szkoda ;/