The Wolf Among Us 2 trafi do kosza? W Telltale Games doszło do zwolnień

Mikołaj Ciesielski
2023/10/06 10:40
0
0

Telltale Games zapewnia jednak, że nie ma powodów do obaw.

Na początku marca dowiedzieliśmy się, że The Wolf Among Us 2 – wbrew wcześniejszym zapowiedziom – nie zadebiutuje na rynku w 2023 roku. Następnie ujawniono, że Telltale Games pracuje nie tylko nad drugą częścią The Wolf Among Us i wydanym jakiś czas temu The Expanse: A Telltale Series, ale także nad trzema innymi tytułami. Tymczasem w sieci pojawiły się niepokojące doniesienia na temat wspomnianego zespołu. Okazuje się, że w studiu doszło do zwolnień, które mogą wpłynąć na przyszłość The Wolf Among Us 2.

The Wolf Among Us 2 trafi do kosza? W Telltale Games doszło do zwolnień

Zwolnienia w Telltale Games. Przyszłość The Wolf Among Us 2 jest nieznana

Powyższymi informacjami podzielił się Jonah Huang – specjalista od przerywników filmowych – który na portalu społecznościowym X (wcześniej Twitter) posługuje się pseudonimem „jjonahjonahson” (dzięki VGC). Wspomniany deweloper pracował w Telltale Games jeszcze przed zamknięciem studia w 2018 roku i miał okazję rozwijać wiele tytułów wspomnianego zespołu.

Telltale Games zostało reaktywowane w 2019 roku, a Huang ponownie dołączył do studia w zeszłym roku, ponieważ – jak sam podkreśla – był ogromnym fanem The Wolf Among Us i bardzo chciał pracować nad kontynuacją. Obecnie przyszłość The Wolf Among Us 2 jest jednak nieznana, ponieważ – jak informuje wspomniany deweloper – na początku września Telltale Games zwolniło większość pracowników.

Huang najprawdopodobniej miał na myśli osoby odpowiedzialne stricte za The Wolf Among Us 2, a nie całe studio. W kolejnych wpisach deweloper wyjaśnia bowiem, że wspomniana produkcja była rozwijana przez „bardzo mały” zespół, a on sam był niezwykle podekscytowany kontynuacją The Wolf Among Us. Dodał również, że Telltale Games podjęło decyzję o zwolnieniach kilka tygodni po przejęciu brytyjskiego Flavourworks.

GramTV przedstawia:

Huang nie mógł podzielić się żadnymi informacjami dotyczącymi The Wolf Among Us 2 ze względu na podpisaną ze studiem umowę o zachowaniu poufności. Deweloper podkreśla, że nie zamierza w żaden sposób działać na szkodę Telltale Games, ale chciał po prostu podzielić się informacją o zwolnieniach oraz własnymi odczuciami w związku z zaistniałą sytuacją.

Oświadczenie w sprawie wydało również samo Telltale Games. W opublikowanym komunikacie poinformowano, że zwolnienia wynikają z obecnej „sytuacji na rynku”, a podjęcie decyzji nie było łatwo. Jednocześnie zapewniono, że redukcja etatów nie wpłynie negatywnie na powstające obecnie produkcje.

Na koniec przypomnijmy, że The Wolf Among Us 2 powstaje z myślą o komputerach osobistych (wyłącznie Epic Games Store) oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Produkcja ma zostać wydana w odcinkach, ale twórcy od dłuższego czasu zapewniali, że wszystkie epizody będą gotowe jeszcze przed premierą pierwszego.

Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!