Szef From Software zdradza, co jest kluczem do wydajnego tworzenia gier AAA

Patrycja Pietrowska
2024/02/26 09:15
2
0

Hidetaka Miyazaki o podejmowaniu decyzji w procesie tworzenia gier AAA.

Kilka dni temu gracze otrzymali pierwszy zwiastun Elden Ring: Shadow of the Erdtree. Szef From Software zasugerował również, że być może doczekamy się odświeżonej wersji Bloodborne. W jednym z ostatnich wywiadów Hidetaka Miyazaki został natomiast zapytany o to, w jaki sposób kierowana przez niego firma jest w stanie wypuszczać ogromne tytuły AAA w tak krótkim, w porównaniu z innymi zespołami deweloperskimi, czasie.

Szef From Software zdradza, co jest kluczem do wydajnego tworzenia gier AAA

Hidetaka Miyazaki o podejmowaniu decyzji przy tworzeniu gier AAA

Ostatni wywiad szefa From Software z serwisem IGN przyniósł odpowiedź na pytanie, w jaki sposób firma potrafi wypuszczać ogromne gry AAA w tak krótkim, jak na standardy branży, czasie. Jak przekazuje Hidetaka Miyazaki, przede wszystkim zespół deweloperów uwielbia tworzyć takie tytuły i jest „skuteczny w ich tworzeniu”. Kluczem do wydajności ma być natomiast umiejętność szybkiego podejmowania decyzji na wczesnych etapach rozwoju projektu.
Mamy po prostu wspaniałą ekipę, która uwielbia tworzyć takie gry i która, jak sądzę, można powiedzieć, jest skuteczna w tworzeniu gier. Myślę, że jednym z aspektów jest to, że potrafimy szybko zrozumieć, co chcemy zrobić i umiemy podejmować te decyzje na wczesnym etapie rozwoju. (...) Potrafimy realizować pomysły w szybkim tempie. Jesteśmy w stanie szybko się zmieniać i szybko decydować o rodzaju gry, którą chcemy stworzyć. – mówi Miyazaki.
Na zakończenie przypominamy, że Elden Ring: Shadow of the Erdtree zadebiutuje 21 czerwca 2024 roku. Projekt ma być największym rozszerzeniem w historii From Software.

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
ZubenPL
Gramowicz
26/02/2024 17:02
Kafar napisał:

W skrócie "wiemy co chcemy zrobić"

To jest najważniejsze inaczej jak w blizzardzie masz setki pracowników marnujących roboczogodziny jak w przypadku D4 xD

Kafar
Gramowicz
26/02/2024 09:45

W skrócie "wiemy co chcemy zrobić"