Bloodborne otrzyma w przyszłości remake? Szef From Software rozbudza nadzieje

Mikołaj Ciesielski
2024/02/22 07:40
0
0

Hidetaka Miyazaki cieszy się, że tytuł ekskluzywny dla PlayStation 4 wciąż ma tak wielu sympatyków.

Wczoraj mieliśmy okazję zobaczyć pierwszy zwiastun Elden Ring: Shadow of the Erdtree. Wielu fanów From Software od lat czeka natomiast na zapowiedź odświeżonej wersji Bloodborne. Hidetaka Miyazaki – szef japońskiego studia – nie kryje radości z zainteresowania, jakim po latach cieszy się produkcja z 2015 roku. Deweloper zasugerował również, że wspomniany tytuł rzeczywiście mógłby otrzymać w przyszłości remake.

Bloodborne otrzyma w przyszłości remake? Szef From Software rozbudza nadzieje

Remake Bloodborne zadebiutuje na PlayStation 6? Szef From Software jest szczęśliwy, że gra nadal cieszy się zainteresowaniem

Miyazaki w rozmowie z serwisem Eurogamer podkreślił, że Bloodborne jest „bardzo bliskie” nie tylko samym fanom, ale również twórcom. Deweloper przyznał również, że jest „szczęśliwy”, gdy widzi, że wspomniana produkcja „wciąż ma tak wielu sympatyków”. Następnie szef From Software podgrzał nieco atmosferę i zasugerował, że odświeżona wersja gry z 2015 roku może zadebiutować na PlayStation 6.

Hidetaka Miyazaki stwierdził bowiem, że to właśnie moc nowych konsol „nadaje remake’om wartość”. Deweloper wyjaśnia, że wówczas deweloperzy mają dostęp do rzeczy, które były nieosiągalne na poprzednich generacjach. Dzięki temu twórcy otrzymują możliwość „wywarcia odpowiedniego wrażenia”.

Przyjmując punkt widzenia użytkownika, uważam, że nowoczesna technologia pozwala większej liczbie graczy docenić gry. […] Myślę, że może to być siłą napędową do przeniesienia starej gry na nową platformę – dodał Miyazaki.

GramTV przedstawia:

Szef From Software nie chciał jednak bezpośrednio mówić o szansach na powstanie remake’u Bloodborne. Dlatego też deweloper ponownie podkreślił, że wspomniany tytuł zajmuje szczególne miejsce w sercach deweloperów. Miyazaki zaznaczył, że studio ma z produkcją z 2015 roku „konkretne wspomnienia”, a „pełne pasji głosy społeczności” sprawiają, że twórcy czują się „podekscytowani” i „bardzo szczęśliwi”.

Na koniec przypomnijmy, że Bloodborne zadebiutowało na rynku w marcu 2015 roku jako tytuł ekskluzywny dla PlayStation 4. Jeśli jesteście zainteresowani naszą opinią na temat produkcji studia From Software, to serdecznie zapraszamy Was do lektury: Bloodborne – recenzja.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!