Seria Star Wars Jedi bez reżysera. Respawn straciło doświadczonego dewelopera

Mikołaj Ciesielski
2023/09/14 10:15
0
0

Reżyser Star Wars Jedi: Upadły Zakon i Star Wars Jedi: Ocalały nie stworzy kolejnej części serii.

W zeszłym tygodniu gra Star Wars Jedi: Ocalały otrzymała aktualizację, która „całkowicie przebudowała” tryb wydajności na PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Nieco wcześniej Electronic Arts zasugerowało natomiast, że Star Wars Jedi może doczekać się w przyszłości kolejnych części. Okazuje się jednak, że ewentualna kontynuacja przygód Cala Kestisa powstanie bez udziału dotychczasowego reżysera serii.

Seria Star Wars Jedi bez reżysera. Respawn straciło doświadczonego dewelopera

Stig Asmussen odchodzi z Respawn Entertainment. Seria Star Wars Jedi straciła reżysera

Jak informuje Bloomberg, Stig Asmussen – reżyser Star Wars Jedi: Upadły Zakon i Star Wars Jedi: Ocalały – postanowił odejść z Respawn Entertainment. W przesłanym oświadczeniu rzecznik Electronic Arts ujawnił, że deweloper „dokładnie przemyślał” swoją decyzję i zdecydował się rozstać ze wspomnianym studiem, by skupić się na „innych przygodach”.

GramTV przedstawia:

Po odejściu reżysera zespół odpowiedzialny za dalszy rozwój Star Wars Jedi: Ocalały będzie kierowany przez „weteranów” z Respawn Entertainment. Trzeba przyznać, że informacja o rozstaniu Asmussena ze wspomnianym zespołem jest dość zaskakująca. Jeszcze przed premierą drugiej części przygód Cala Kestisa deweloper dawał dość jasno do zrozumienia, że chciałby stworzyć trzecią odsłonę serii Star Wars Jedi.

Na koniec przypomnijmy, że Star Wars Jedi: Ocalały dostępne jest na PC i konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Jeśli natomiast jesteście ciekawi naszej opinii na temat najnowszej produkcji studia Respawn Entertainment, to zapraszamy Was do lektury: Recenzja Star Wars Jedi: Ocalały. To byłaby wzorcowa kontynuacja, ale…

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!