Rekord po rekordzie. Animacja Disneya przechodzi do historii studia

Jakub Piwoński
2026/02/26 08:00
4
1

Wielki sukces filmu Zwierzogród 2. Czy trzecia odsłona jest już pewna?

To nie tylko kontynuacja hitu sprzed lat, ale dziś także symbol wielkiego powrotu Disneya na szczyt box office. Już wcześniej podkreślaliśmy, że Zwierzogród 2 okazał się gigantycznym sukcesem finansowym. Teraz jednak trzeba to jeszcze raz podkreślić – skala triumfu właśnie wzrosła. Film ustanowił kolejny rekord i przypieczętował swoją pozycję w historii Disneya.

Zwierzogród 2
Zwierzogród 2

Zwierzogród 2 z kolejnym rekordem. Przechodzi do historii studia Disney

Jak informuje Variety, produkcja osiągnęła 424,2 mln dolarów w amerykańskim box office, stając się najbardziej kasowym filmem 2025 roku w USA. Tym samym minimalnie wyprzedziła film Minecraft (424,08 mln dolarów). To oznacza, że drugi rok z rzędu animacja dystrybuowana przez Disneya dominuje krajowy rynek – w 2024 roku ten tytuł należał do W głowie się nie mieści 2. W ten sposób mamy więc do czynienia z najbardziej dochodową animacją w historii Disneya na rynku amerykańskim, co dodatkowo podkreśla skalę sukcesu produkcji.

GramTV przedstawia:

Globalnie Zwierzogród 2 przekroczył miliard dolarów i – obok Avatar: Ogień i popiół oraz aktorskiej wersji Lilo & Stitch – znajduje się w elitarnym gronie największych hitów roku. To szczególnie istotne w kontekście wcześniejszych rozczarowań studia, takich jak Tron: Ares, Kapitan Ameryka 4, Elio, czy przede wszystkim Śnieżki.

Choć Zwierzogród 3 nie został jeszcze oficjalnie zapowiedziany, scena po napisach wyraźnie sugeruje dalszy rozwój uniwersum. Najwcześniejsza realna data premiery to 2028 rok – wcześniej Disney ma w harmonogramie m.in. Krainę lodu 3. Co więcej, w 2026 roku zadebiutuje Toy Story 5. Jeśli utrzyma miliardową passę serii, animacje Disneya mogą trzeci rok z rzędu zakończyć jako numer jeden w amerykańskim box office.

Komentarze
4
Wooshko napisał:

Jaki słaby rok, jak od 2024 nie było dobrej animacji, oprócz W głowie się nie mieści 2 a Mario miało premiere w 2023 roku. Mogli to wydać obecnie w nowym roku i nic by to nie zmieniło. <br>I nie używa się tego bełkotu IP tylko marka albo franczyza albo licencja, IP to masz w neostradzie gamoniu.

Widzę, że kolega nowy - ja lojalnie uprzedzam, że wypadałoby do innych użytkowników z jakimś szacunkiem się odnosić.

Na razie tylko pouczam.

wolff01
Gramowicz
26/02/2026 15:30
Wooshko napisał:

I nie używa się tego bełkotu IP tylko marka albo franczyza albo licencja

Może się doucz najpierw zanim zaczniesz kogoś obrażać https://www.upcounsel.com/intellectual-property-movie.

MisioKGB
Gramowicz
26/02/2026 09:35

Dobry sequel, nic dziwnego, że osiągnął sukces. Żona z córką najpierw poszły do kina, a potem razem obejrzeliśmy na Disneyu. Swoją drogą ten streaming zaczyna być przeraźliwie drogi, zmniejszyłem subskrypcje na standardową.




Trwa Wczytywanie