Project Hadar to zupełnie nowa marka CD Projektu RED

Maria Wawrzyniak
2022/10/04 20:30

Przedstawiciele polskiego studia CD Projekt RED ujawnili Project Hadar – zupełnie nową markę.

Dzisiejszy dzień można uznać za bardzo dobry dla miłośników twórczości polskiego studia CD Projekt RED. Dowiedzieliśmy się, że powstają aż trzy nowe gry z uniwersum Wiedźmina, a także pełnoprawna kontynuacja gry Cyberpunk 2077. To jednak nie koniec – deweloperzy ujawnili Project Hadar, który ma być zupełnie nową marką. Warto w tym momencie zaznaczyć, że będzie to pierwsza w historii gra, za którą CD Projekt RED jest w pełni odpowiedzialne, gdyż koncept Wiedźmina należy do Andrzeja Sapkowskiego, a koncept Cyberpunka do Mike’a Pondsmitha. Na temat samego projektu na razie nie wiemy zbyt wiele.

Nadchodzi nowa marka od CD Projekt RED

Najprawdopodobniej będziemy mieć do czynienia z grą RPG, która skupi się na fabule. Niewykluczone jednak, że zobaczymy w niej tryb multiplayer, na których Redzi chcą kłaść większy nacisk w przyszłych projektach. Project Hadar na ten moment nie znajduje się nawet w fazie produkcji. Aktualnie zajmuje się nim niewielki zespół CD Projektu, który pracuje nad podstawowymi założeniami i światem.

Zaczęliśmy myśleć o nim kilka lat temu. Wczesny etap prac koncepcyjnych rozpoczął się w 2021 roku. Po raz pierwszy w historii jesteśmy w pełni odpowiedzialni za stworzenie IP od podstaw. Warto przy tym podkreślić, że pracujemy dopiero nad podstawowymi założeniami i światem nowej franczyzy – mówi Michał Nowakowski, członek Zarządu CD PROJEKT odpowiedzialny za rozwój biznesu.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!