Aż trzy nowe gry z uniwersum Wiedźmina! CD Projekt ujawnia pierwsze szczegóły

Maria Wawrzyniak
2022/10/04 18:00

CD Projekt potwierdza swoje wielkie plany dotyczące marki Wiedźmin. Jest na co czekać!

Przedstawiciele spółki CD Projekt wspólnie ze studiem CD Projekt RED ujawnili trzy nowe gry z uniwersum Wiedźmin (The Witcher). Gracze mogą liczyć na epickie przygody, które będą rozwijane nie tylko przez wewnętrzne zespoły polskiej grupy, ale również zewnętrzne ekipy. Poniżej pierwsze szczegóły!

Aż trzy nowe gry z uniwersum Wiedźmina! CD Projekt ujawnia pierwsze szczegóły

Trzy nowe gry z uniwersum Wiedźmina

  • Wiedźmin Sirius to tytuł roboczy pierwszej gry z serii, która zostanie stworzona przez The Molasses Flood. Gra ma zaoferować rozgrywkę wieloosobową, ale również kampanię z zadaniami dla pojedynczego gracza.
  • Wiedźmin Polaris to tytuł roboczy kolejnej gry z serii Wiedźmin. Aktualnie tytuł znajduje się na etapie preprodukcji i ma być początkiem nowej sagi. Deweloperzy potwierdzili, że pracują nad nową trylogią, a Polaris to jej początek.
  • Wiedźmin Canis Majoris to pełnoprawna gra z cyklu. Będzie to odrębna od trylogii produkcja, która zaoferuje otwarty świat i historię dla pojedynczego gracza. Tytuł zostanie opracowany przez zewnętrzne studio, na którego czele znajdą się weterani marki.
Wczytywanie ramki mediów.

(...) Jednym z nich jest gra od bostońskiego studia The Molasses Flood – projekt Syriusz.

Gra będzie dziać się w wiedźmińskim uniwersum, ale będzie różnić się od naszych dotychczasowych produkcji z uwagi na fakt, że jest skierowana do znacznie szerszej grupy odbiorców. Syriusz zaoferuje graczom rozgrywkę zarówno jednoosobową, jak i w trybie multiplayer – mówi Adam Kiciński.

Kolejnym zapowiedzianym projektem jest Polaris, który będzie otwarciem nowej wiedźmińskiej sagi. Będzie się ona składać z trzech gier, które studio CD PROJEKT RED planuje wydać w trakcie 6-letniego cyklu, licząc od premiery Polarisa. Druga i trzecia część pod względem technologicznym będzie tworzona na fundamentach stworzonych przy produkcji Polarisa, co usprawni proces dewelopmentu i pozwoli skupić się na realizacji kreatywnych ambicji studia.

Kolejny projekt ze świata Wiedźmina – Canis Majoris – będzie pełnoprawną produkcją rozwijaną przez zewnętrzne studio kierowane przez doświadczonych twórców związanych w przeszłości z tym uniwersum.

Jest to pierwszy tego typu tworzony poza strukturami Grupy. Nie oznacza to jednak, że będzie odbiegał jakością od gier dewelopowanych wewnętrznie. Pod względem technologicznym, projekt będzie bazował na silniku Unreal Engine 5 oraz zestawie narzędzi tworzonych z myślą o Polaris. Wkrótce zamierzamy ujawnić więcej szczegółów – zapowiada Prezes Zarządu CD PROJEKT.

Projekt Orion, kryjący pod kryptonimem następną grę z serii Cyberpunk, w pełni rozwinie potencjał leżący w tym uniwersum. Będzie rozwijany przez nowe studio CD PROJEKT RED North America.

Nasze plany są ambitne i wymagają wiele pracy, zaangażowania i dalszego rozwoju. W tym celu chcemy stworzyć nowy zespół w Bostonie, który wspólnie z rozwijającym się teamem z Vancouver stanie się CD PROJEKT RED North America. Ten ruch umożliwi nam pełny dostęp do puli talentów z Ameryki Północnej – mówi Piotr Nielubowicz, Wiceprezes Zarządu CD PROJEKT ds. finansowych. – Drugim niezależnym zespołem deweloperskim działającym z Bostonu jest The Molasses Flood – zaznacza.

GramTV przedstawia:

Komentarze
7
MisticGohan_MODED
Gramowicz
04/10/2022 20:56

Dziwne nazwy, ale co tam... aby tylko była jakość.

FromSky
Gramowicz
04/10/2022 20:43
strannik napisał:

Co oni z tym Bostonem ? Ja bym szukał raczej w Dolinie Krzemowej.

Większość znanych studiów jest w Kanadzie i na północy USA, Kalifornia jest przereklamowana, najdroższa w stanach i nie wspiera biznesu więc wszyscy stamtąd ostatnio uciekają

strannik
Gramowicz
04/10/2022 20:17

Co oni z tym Bostonem ? Ja bym szukał raczej w Dolinie Krzemowej.

Silverburg
Gramowicz
04/10/2022 20:07

Bardzo się cieszę. Oby tylko tym razem z ich kolejnej gry nie zrobili bańki porównywalnej z Chrystusem Narodów.

koNraDM4
Gramowicz
04/10/2022 19:58
wolff01 napisał:

A jednak, Cyberpunk też...

I bardzo dobrze, cp2077 nie wykorzystał potencjału, który w nim drzemał. Nie mówię tu tylko o fabule czy lokacjach ale i mechanikach. 

Ray
Gramowicz
04/10/2022 19:10

Od razu cała nowa trylogia Wiedźmina? Grubo.

Miejmy nadzieję, że wyciągnęli wnioski z klapy CP.

wolff01
Gramowicz
04/10/2022 18:24

A jednak, Cyberpunk też...