Patty Jenkins odpowiada na zarzuty wobec Wonder Woman i nowych Gwiezdnych wojen

Radosław Krajewski
2022/12/14 16:00

Do sprawy odniósł się również James Gunn.

Uniwersum DC Comics przejdzie wkrótce spore zmiany, a jedną z najważniejszych decyzji ma być skasowanie zapowiedzianej dwa lat temu Wonder Woman 3. Serwis The Wrap opierając się na swoich źródłach, poinformował, że nowi prezesi studia, James Gunn i Peter Safran, wciąż są zainteresowani nakręceniem filmu, ale już bez Patty Jenkins. Według doniesień reżyserka nie wyraziła zgody na zmiany w scenariuszu, który miał nie pasować do nowej wizji budowania uniwersum. Jenkins podobno wysłała do wytwórni wiadomość mailową, w której skrytykowała producentów i zarzuciła im brak znajomości pojęcia budowania postaci.

Patty Jenkins odpowiada na zarzuty wobec Wonder Woman i nowych Gwiezdnych wojen

Patty Jenkins opiera zarzuty wobec Wonder Woman 3 i Star Wars: Rogue Squadron

Na tym sprawa się nie zakończyła, gdyż niedługo później podobne zarzuty wobec Patty Jenkins pojawiły się w przypadku filmu z Gwiezdnych wojen. Reżyserka była zaangażowana w Star Wars: Rogue Squadron, który miał zadebiutować w grudniu przyszłego roku. Tak się jednak nie stanie i Disney jakiś czas temu anulował datę premiery filmu, odkładając produkcję na później. Wielu fanów zastanawiało się, czy do realizacji projektu kiedykolwiek dojdzie.

Jak podaje dziennikarz Jeff Sneider, scenariusz do filmu napisany przez Jenkins był fatalny i pełen mnożących się problemów. Podobnie jak w przypadku Wonder Woman 3, studio miało poprosić Jenkins o przepisanie scenariusza uwzględniając zmiany. Sneider ujawnił, że reżyserka jest osobą konfliktową i ciężko się z nią współpracuje. Prawdopodobnie dlatego wcześniej w mediach informowano o sporze między szefową Lucasfilm, Kathleen Kennedy a Patty Jenkins.

Na odpowiedź reżyserki nie musieliśmy długo czekać i w długim oświadczeniu w mediach społecznościowych poruszyła wszystkie stawiane jej zarzuty, podkreślając, że nie pozwoli na fałszywe publiczne oskarżenia.

Oto fakty: pierwotnie opuściłam Rogue Squadron po długim i produktywnym procesie rozwoju, kiedy stało się jasne, że nie może to nastąpić wystarczająco szybko i nie chciałem dalej opóźniać prac nad Wonder Woman 3. Lucasfilm poprosił mnie o rozważenie powrotu do RS po WW3, co było dla mnie zaszczytem, ​​więc się zgodziłam. Zawarli ze mną nową umowę. W rzeczywistości nadal się tym zajmuję i od tego czasu ten projekt jest aktywnie rozwijany. Nie wiem, czy ostatecznie powstanie, czy też nie.

GramTV przedstawia:

Patty Jenkins przyznała, że nie odeszła z produkcji Wonder Woman 3. W swoim oświadczeniu napisała, że była otwarta na wszelkie zmiany, o które je poproszono, ale prace nad filmem chwili obecnej nie postępowały w żadnym kierunku.

Kiedy pojawiły się reakcje na to, że Wonder Woman 3 się nie wydarzy, zaczęła się rozprzestrzeniać atrakcyjna fałszywa plotka, że ​​to ja przyczyniłam się do skasowania filmu. To po prostu nieprawda. Nigdy nie odeszłam. Byłam otwarta na rozważenie wszystkiego, o co mnie poproszono. Zrozumiałam, że w tej sytuacji nie możemy rozwijać tego projektu. DC jest oczywiście pogrążone w zmianach, więc rozumiem, że te decyzje są teraz trudne.

Nie chcę, aby to, co było piękną podróżą z Wonder Woman, ​​zakończyło się negatywnie. Kochałam i byłam zaszczycona, że mogłam być osobą, która nakręciła te dwa filmy o Wonder Woman. Jest niesamowitą postacią. Życie w zgodzie z jej wartościami sprawia, że ​​każdego dnia człowiek staje się lepszym. Życzę jej i jej dziedzictwu wspaniałej przyszłości, ze mną lub beze mnie.

Na słowa oświadczenie Patty Jenkins zareagował szef DC Studios, James Gunn. Reżyser przyznał, że jego relacje i Petera Safrana relacje z Jenkins zawszy były przyjemne i profesjonalne. Zarówno Deadline, jak i The Wrap stoją przy swoich wcześniejszych stanowiskach, broniąc rzetelności swoich źródeł we wcześniejszym opisywaniu kulis produkcji Wonder Woman 3.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
14/12/2022 16:13

Gaszenie pożarów :-)