Dlaczego Wonder Woman 3 została skasowana? Oburzające zachowanie Patty Jenkins

Radosław Krajewski
2022/12/09 12:30

DC Comics chciało, ale reżyserska zamknęła drzwi przed swoim powrotem do serii.

Serwis The Hollywood Reporter przedstawił szokujące informacje o nowym planie rozwoju uniwersum DC Comics przez Jamesa Gunna i Petera Safrana. Nowi włodarze DC Studios zrezygnowali z produkcji Wonder Woman 3, a na kontynuację nie będzie mógł liczyć również Aquaman i Black Adam. Skasowany miał zostać również Człowiek ze stali 2 i nie wiadomo, czy Henry Cavill powróci jeszcze do roli Supermana. James Gunn w serii postów na Twitterze przyznał, że plan jest wciąż opracowywany i niektóre z rewelacji podanych przez THR są prawdziwe, inne tylko w połowie się sprawdziły, zaś jeszcze inne nie mają żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości. Teraz nowe światło na sytuację rzuciło The Wrap, które ujawniło kulisy skasowania trzeciej części Wonder Woman.

Dlaczego Wonder Woman 3 została skasowana? Oburzające zachowanie Patty Jenkins

Patty Jenkins wolała odejść, niż napisać nową historię dla Wonder Woman 3

Okazuje się, że to nie DC Studios skasowało projekt, ale reżyserka Patty Jenkins zdecydowała się odejść. Producenci Mike DeLuca i Pamela Abdy z Warner Bros. skontaktowali się z reżyserką, aby przedstawić jej swoją opinię dotyczącą zarysu historii na Wonder Woman 3. Według nich scenariusz nie pasował do serii oraz planu uniwersum, mając podobne problemy fabularne co krytykowana poprzednia odsłona serii. Poproszono Jenkins, aby przygotowała kolejny zarys scenariusza z wizją bliższą temu, na czym ma zostać zbudowane nowe uniwersum DC Comics.

Patty Jenkins odmówiła dalszych prac nad fabułą filmu i zerwała współpracę. Szokujące jest to, że reżyserka miała pożegnać się z wytwórnią wiadomością mailową, w której skrytykowała producentów, zarzucając im błędną decyzję i niezrozumienie jej wersji fabuły filmu. Dołączyła również link do Wikipedii z definicją „character arc”, aby podkreślić, że nie mają żadnego pojęcia o budowaniu postaci, jej historii i wątków.

GramTV przedstawia:

Studio nie chciało rozstawać się z reżyserką i powiedziano jej, że jeżeli wyznaczy inny kierunek dla Wonder Woman, to będzie mogła wrócić. Patty Jenkins twardo stała przy swoim stanowisku i odpowiedziała, że jeżeli nie są zainteresowani tą historią, to nie zamierza tworzyć nowej i po prostu przejdzie do produkcji swojego następnego filmu. Z decyzją o odsunięciu reżyserki nie mieli nic wspólnego szefowie DC Studios, z którymi Jenkins nie chciała nawet porozmawiać.

DC Studios wciąż zainteresowane jest stworzeniem nowego filmu z Wonder Woman. Projekt Patty Jenkins został skasowany, ale seria może być kontynuowana przez nowych twórców. Problemem może okazać się angaż Gal Gadot, która prywatnie przyjaźni się z Patty Jenkins. Nie wiadomo, czy aktorka zgodzi się zagrać w filmie wyreżyserowanym przez inną osobę.

Z rewelacji amerykańskich mediów wynika również, że James Gunn i Peter Safran nie chcą rezygnować ze wszystkich dotychczasowych postaci z uniwersum. Nie wiadomo, jaki ostatecznie los spotka Wonder Woman, Aquamana, Flasha i Supermana, ale niewykluczone, że wciąż będą powstawać nowe filmy z tymi bohaterami, granymi przez tych samych aktorów. Dopiero po ujawnieniu pełnego i oficjalnego planu szefów DC Studios, będziemy mieli pewność, jaką przyszłość szykują dla swoich superbohaterskich ikon.

Komentarze
4
MisticGohan_MODED
Gramowicz
09/12/2022 17:26

Żadna strata. Gal zostaje a ona niech spada.

ZubenPL
Gramowicz
09/12/2022 16:13

Jeśli tak to wygląda to jest dobra decyzja 1984 miała okropny scenariusz o ile jakiś warsztat reżyserski pani Jenkins ma to już talentu jako scenarzystka nie. A skoro nie chce ustąpić i słuchać krytyki pod tym względem to cóż studio nie powinno prosić jej o powrót a zrealizować z innym twórcą ten film. 

wolff01
Gramowicz
09/12/2022 12:58

Dobrze. Imo problemem Hollywood są właśnie takie zadufane w sobie chwasty jak ta Pani. Biorą na widełki uwielbiane postaci z wieloletnią, ukształtowaną historią a przemieniają je na swoją modłe. Albo robicie adaptacje komiksów albo leczycie kompleksy i "uzdrawiacie świat" swoimi filmami. Ta druga opcja raczej im nie przyniesie pieniędzy...

dariuszp
Gramowicz
09/12/2022 12:46

Biorąc pod uwagę jak słaba była Wonder Woman 1984 to jestem skłonny uwierzyć że nowy film był również słabo napisany. Jej zachowanie nie dziwi. Pewnie miała wolną rękę przy pierwszych dwóch filmach bo generalnie DC nie miało odgórnego planu na filmowe universum.

Podony problem ma Marvel. Dlatego zatrudniają tylko nieznanych scenarzystów i reżyserów ponieważ praca nad universum to dosłownie praca. Trzeba brać pod uwagę odgórny plan, trzeba używać istniejące postacie itp. Nie ma tu miejsca na swobodę a do tego jest większość znanych scenarzystów i reżyserów przyzwyczajona.

A co do samej Gal Gadot - zdziwie sie jeżeli odmówi dalszego udziału z prostego względu. Wg mnie ona jest najbardziej znana właśnie z tej rolii. I szczerze powiedziawszy nietrudno by było ją zastąpić. Przykładem aktorki która pewnie by sobie świetnie poradziła z tą rolą to Emily Blunt. Zrobiła na mnie naprawdę dobre wrażenie w Edge of Tomorrow. ​