Life by You – rywal Simsów bez przemocy i chorób. Gracze otrzymają pełną swobodę

Wincenty Wawrzyniak
2023/03/28 09:00

Rod Humble, szef studia Paradox Tectonic, ujawnił sporo ciekawych szczegółów na temat nadchodzącego symulatora życia Life by You.

Tydzień temu odbył się specjalny pokaz, podczas którego oficjalnie zaprezentowano grę Life by You. Otrzymaliśmy wówczas gameplay oraz datę premiery we wczesnym dostępie. Wczoraj natomiast na łamach serwisu PC Gamer pojawił się interesujący wywiad z Rodem Humble, szefem studia Paradox Tectonic, które zajmuje się tworzeniem wspomnianej produkcji. Twórca ujawnił kilka ciekawych szczegółów na temat projektu.

Life by You – rywal Simsów bez przemocy i chorób. Gracze otrzymają pełną swobodę

Life by You – nowe szczegóły. Brak przemocy i chorób, ogromna swoboda dla graczy

Po pierwsze, Life by You ma zapewnić graczom ogromną swobodę. Humble ujawnił, że miłośnicy tworzenia modyfikacji znajdą odpowiednie narzędzia w samej grze – to dzięki nim będą mogli stworzyć to, co chcą. Możliwe będzie stworzenie konkretnego zawodu, scenariuszy czy nawet konwersacji (mieszkańcy mówią w realnie istniejących językach).

Jeżeli chcecie zrobić Expansion Pack, który będzie lepszy od naszego, to proszę bardzo. Gra jest Wasza i nie musicie nikogo pytać o zgodę na jej streamowanie, na robienie ze swoimi tworami co tylko chcecie. I taki jest właśnie nasz model biznesowy. Chcemy sprzedać taki symulator życia, o który społeczność prosiła już od dawna. Jest ich, a my chcemy im go po prostu przekazać.

Otrzymamy pełną kontrolę nad swoją osobistą rozgrywką – budując okolice, decydując o tym, jak duża będzie populacja, w jakim wieku, o jakiej orientacji seksualnej czy też tożsamości płciowej.

GramTV przedstawia:

Co ciekawe, w Life by You nie znajdziemy ani chorób, ani nawet jakichkolwiek elementów przemocy. Powodem takiej decyzji była globalna pandemia koronawirusa. W grze będzie obecna śmierć, ale zapewne tylko ze starości.

Warto zaznaczyć, że Rod Humble podkreślił, iż – w przeciwieństwie do Electronic Arts oraz gier z serii The SimsLife by You nie będzie zbierać danych od użytkowników. Deweloperzy nie będą więc mogli śledzić naszych poczynań:

Ludzie na całym świecie często używają symulatorów życia, aby zbadać, na przykład, swoją seksualność. Na przykład: hej, jak bym się czuł mając dzieci, albo umawiając się z facetem lub dziewczyną? Jest to więc bardzo ważne dla tej społeczności, w tym dniu i wieku, aby wiedzieć, że jest to prywatne doświadczenie. Nie ma w grze telemetrii zbierającej dane, które mogłyby na przykład trafić do wrogiego rządu.

Przypomnijmy jeszcze na sam koniec, że Life by You zadebiutuje w ramach wczesnego dostępu na komputerach osobistych (w sklepach Steam i Epic Games Store) 12 września bieżącego roku. Gra, przynajmniej na początku, nie zaoferuje polskiej wersji językowej.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!