A Plague Tale: Requiem będzie ostatnią odsłoną serii? Dużo zależy od graczy

Mikołaj Ciesielski
2022/10/18 08:55
0
0

Reżyser gry postanowił odpowiedzieć na pytania o ewentualną kontynuację A Plague Tale.

A Plague Tale: Requiem będzie ostatnią odsłoną serii? Dużo zależy od graczy

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami na rynku debiutuje dziś A Plague Tale: Requiem. Do sieci zdążył już trafić materiał wideo porównujący sequel z pierwowzorem, a także pierwsze recenzje, które wskazują, że mamy do czynienia z bardzo udaną kontynuacją. Tymczasem Kevin Choteau – reżyser gry – postanowił ujawnić, czy miłośnicy serii A Plague Tale mogą w przyszłości liczyć na kolejne przygody we wspomnianym świecie.

A Plague Tale: Requiem ostatnią odsłoną serii? Deweloperzy nie wykluczają takiego scenariusza

W wywiadzie opublikowanym na oficjalnym blogu PlayStation reżyser A Plague Tale: Requiem przyznał, że w tym momencie deweloperzy nie myślą o kolejnej części serii. Choteau podkreśla jednak, że „drzwi nigdy nie są zamknięte”, a studio chce zobaczyć, jak wspomniany tytuł zostanie przyjęty przez graczy.

Chcemy zobaczyć ich reakcję przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji. To gracze napędzają naszą produkcję, a jeśli nie spodoba im się to, co zrobiliśmy, będziemy musieli zrobić coś innego – wyjaśnia deweloper.

GramTV przedstawia:

Warto wspomnieć, że decyzja o stworzeniu A Plague Tale: Requiem również zapadła dopiero jakiś czas po premierze pierwszej części, czyli A Plague Tale: Innocence. Jak wspomnieliśmy wyżej, sequel zbiera wysokie oceny w recenzjach i wiele wskazuje na to, że produkcja przypadnie do gustu również samym graczom, co zwiększa szansę na powstanie kolejnej części serii.

A Plague Tale: Requiem dostępne jest od dziś na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5, Xbox Series X/S i Nintendo Switch (Cloud). Warto także pamiętać, że z produkcją Asobo Studio można zapoznać się również w ramach usługi PC i Xbox Game Pass. Zainteresowanych naszą opinią na temat wspomnianego tytułu zapraszamy natomiast do lektury: Recenzja A Plague Tale: Requiem – Amicia i Hugo w sequelu (prawie) idealnym.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!