Hidetaka Miyazaki chce chronić FromSoftware przed masowymi zwolnieniami

Patrycja Pietrowska
2024/06/18 11:40
0
0

Szef FromSoftware odnosi się do tematu masowych zwolnień w branży gier.

W ostatnim czasie nieustannie dochodzą do nas wieści o kolejnych zwolnieniach w branży gier. Niedawno informowaliśmy między innymi o zamknięciu Galvanic Games, a także Pieces Interactive odpowiedzialnego za remake Alone in the Dark. Do tematu odniósł się w ostatniej rozmowie z serwisem PCGamer Hidetaka Miyazaki, szef FromSoftware.

Elden Ring
Elden Ring

Szef FromSoftware przedstawia swoje stanowisko w sprawie zwolnień w branży gier

W ostatnim wywiadzie dla serwisu PCGamer Hidetaka Miyazaki przedstawił swoje stanowisko dotyczące zwolnień w branży gier. Jak wynika z wypowiedzi szefa FromSoftware, deweloper zamierza chronić firmę przed redukcjami etatów tak długo, jak będzie za nią odpowiedzialny. Choć nie wszystko zależy wyłącznie od Miyazakiego (FromSoftware należy do Kodakawy), firma-matka najwyraźniej podziela to zdanie.

Mówiąc do siebie i tej firmy, chcę powiedzieć, że nie jest to coś, czego życzyłbym pracownikom FromSoftware nawet za milion lat. Jestem pewien, że nasza firma macierzysta Kadokawa to rozumie i podziela ten pogląd. [...] Chociaż nie możemy powiedzieć z całkowitą pewnością, co przyniesie przyszłość dla FromSoftware i Kadokawy, tak długo, jak jestem odpowiedzialny za tę firmę, [zwolnienia – dop. red.] to coś, na co nie pozwolę. – przekazał Miyazaki.

GramTV przedstawia:

Miyazaki postanowił również przypomnieć słowa wypowiedziane w 2013 roku przez Satoru Iwatę. Parafrazując słynną wypowiedź dawnego prezesa Nintendo szef FromSoftware przekazał, że „ludzie, którzy boją się utraty pracy, boją się robić dobre rzeczy”.

Przy okazji warto przypomnieć, że już za kilka dni w ręce graczy trafi Shadow of the Erdtree pierwszy i zarazem ostatni dodatek do Elden Ring. Rozszerzenie ma być prawdziwie imponujących rozmiarów, bowiem zaoferuje między innymi „około 100 nowych broni, w ośmiu nowych kategoriach i w kilku wariantach”, a także 10 unikalnych bossów. DLC zadebiutuje już 21 czerwca 2024 roku.

Premiera Elden Ring miała natomiast miejsce 25 lutego 2022 roku. Gra jest dostępna na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!