Euro Truck Simulator 2 obchodzi 10-lecie! Wyniki sprzedaży i plany na przyszłość

Maria Wawrzyniak
2022/10/17 23:35

Kultowy symulator obchodzi swoje 10. urodziny – z tej okazji deweloperzy ujawnili wyniki sprzedaży, a już jutro podzielą się z nami planami na przyszłość.

Już jutro – 18 października – gra Euro Truck Simulator 2 skończy okrągłe 10 lat. Z tej okazji przedstawiciele studia SCS Software postanowili podzielić się wynikami sprzedaży swojej produkcji, a także zapowiedzieć specjalną transmisję poświęconą przyszłości gry. W specjalnym wpisie na oficjalnym blogu zespołu deweloperzy wspominają premierę tytułu; przyznali, iż sukces gry był dla nich sporym zaskoczeniem, ponieważ w tamtych czasach symulatory ciężarówek były dość niszowym gatunkiem.

Euro Truck Simulator 2 obchodzi 10-lecie! Wyniki sprzedaży i plany na przyszłość

Euro Truck Simulator 2 – wyniki sprzedaży gry

W okolicach premiery pudełkowej w październiku 2012 roku tytuł szybko trafił na szczyty list sprzedaży m.in. w Polsce oraz Niemczech. W styczniu 2013 roku pojawił się wreszcie na platformie Steam, gdzie również stał się bestsellerem. Oprócz nostalgicznych wspomnień SCS Software ujawniło, że w ciągu dekady podstawowa wersja gry rozeszła się łącznie w 13 milionach egzemplarzy – dodatki natomiast w liczbie 80 milionów. W tej liczbie znajdują się nie tylko większe rozszerzenia, ale również mniejsze DLC.

Euro Truck Simulator 2 – plany na przyszłość

Jeżeli natomiast chodzi o plany twórców na przyszłość, jutro o godzinie 18:00 polskiego czasu na platformie streamingowej Twitch na oficjalnym kanale studia SCS Software odbędzie się specjalna transmisja poświęcona między innymi właśnie przyszłości gry Euro Truck Simulator 2. Na ten moment nie zdradzono żadnych szczegółów, ale wiemy, że wybrany widz otrzyma jedną z dwóch kierownic Thrustmaster T248 z oznaczeniami Euro Truck Simulatora 2. Drugi egzemplarz trafi do osoby, która zdecyduje się wziąć udział w konkursie. Aby do niego dołączyć, musicie posiadać konto na platformie Steam powiązane z platformą World of Trucks i przewieźć dowolny w grze towar przy wykorzystaniu zewnętrznych przesyłek lub rynku – wówczas otrzymacie specjalne rocznicowe skórki na ciężarówki oraz naczepy. Następnie należy opublikować zrzuty ekranu z pojazdami z tymi skórkami lub naczepami na Facebooku, Twitterze lub Instagramie z hasztagiem #10YearsofETS2 – tym sposobem uzyskacie szansę na wygraną.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
wolff01
Gramowicz
17/10/2022 23:46

Mam nadzieję że ogłoszą rework Wielkiej Brytanii. Oczywiście marzeniem jest rework DLC Going East!, ale najpierw muszą ogarnąć kontent z podstawki... z drugiej strony twierdzą że grę chcą rozwijać przez kolejne 10 lat, to szansa jest :P