Electronic Arts zamyka serwery 4 gier z serii FIFA. Poznaliśmy konkretną datę

Mikołaj Ciesielski
2023/05/17 07:35
1
0

Funkcji online zostanie wkrótce pozbawiona jedna z nowszych odsłon.

FIFA 23 trafiła wczoraj do biblioteki Xbox Game Pass Ultimate i EA Play. Tymczasem Electronic Arts nie ma zbyt dobrych wieści dla graczy, którzy wciąż prowadzą rywalizację w starszych odsłonach serii. Amerykańska firma zapowiedziała, że jeszcze w tym roku cztery gry z serii FIFA zostaną pozbawione dostępu do funkcji sieciowych. Co ciekawe, jedna z nich debiutowała na rynku niecałe trzy lata temu.

Electronic Arts zamyka serwery 4 gier z serii FIFA. Poznaliśmy konkretną datę

Electronic Arts zamknie w tym roku serwery FIFA 21 i trzech innych odsłon serii

Electronic Arts zapowiedziało, że już 6 listopada 2023 roku serwery gier FIFA 18, FIFA 19, FIFA 20 oraz FIFA 21 zostaną zamknięte. Przekazany przez amerykańską firmę komunikat dotyczy wszystkich platform, na których w wymienionych produkcjach dostępny był jeszcze tryb Ultimate Team.

GramTV przedstawia:

Należy bowiem pamiętać, że już w połowie lutego bieżącego roku gry FIFA 18 i FIFA 19 przeszły w tryb offline na konsolach PlayStation 3, Xbox 360 i Nintendo Switch. W sieci pojawiają się głosy, że decyzja o zamknięciu serwerów może mieć związek z problemami licencyjnymi wynikającymi z zakończenia współpracy pomiędzy Electronic Arts i organizacją FIFA.

Na koniec przypomnijmy, że wspomniana na początku wiadomości FIFA 23 dostępna jest na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch. Jeśli natomiast jesteście zainteresowani naszą opinią na temat wspomnianej produkcji, to zapraszamy Was do lektury: FIFA 23 – recenzja. Małe rzeczy, duże rzeczy.

Komentarze
1
radek
Gość
02/07/2023 19:15

No ok listopad ale mamy początek lipca a nie wspomnę że już od jakiegoś czasu nie mogę się lognac .....