EA potwierdza zwolnienia w Codemasters. Fani nie mają się jednak czym martwić?

Mikołaj Ciesielski
2023/12/05 12:35
0
0

Amerykańska firma zapewnia, że doszło jedynie do „niewielkich zmian organizacyjnych”.

Od premiery EA Sports WRC minął nieco ponad miesiąc. Najnowsza produkcja Codemasters zebrała całkiem niezłe recenzje, co potwierdza średnia ocen na Metacritic oraz opinie graczy na Steam. Nie jest to jednak oczywiście tytuł wolny od wad, na które uwagę zwracali zarówno branżowi dziennikarze, jak i sami użytkownicy. Wspomniane studio musi jednak mierzyć się z kolejnymi problemami, ponieważ w zespole doszło do zwolnień.

EA potwierdza zwolnienia w Codemasters. Fani nie mają się jednak czym martwić?

Zwolnienia w Codemasters potwierdzone. Electronic Arts przekonuje, że nie ma powodów do zmartwień

Informacja o zwolnieniach w Codemasters została potwierdzona przez Electronic Arts w oświadczeniu opublikowanym przez IGN. Amerykańska firma nie ujawniła niestety, ile osób pożegnało się ze wspomnianym studiem. Wydawca wspomniał jedynie, że doszło do „niewielkich zmian organizacyjnych” w zespole odpowiedzialnym m.in. za F1 23 czy wspomniane EA Sports WRC.

Nasza działalność stale się zmienia, ponieważ staramy się dostarczać niesamowite gry i usługi, które angażują, łączą i inspirują graczy. Czasami wymaga to Czasami od firmy wprowadzenia niewielkich zmian organizacyjnych, które dostosowują nasze zespoły i zasoby do zmieniających się potrzeb i priorytetów biznesowych. Nadal ściśle współpracujemy z osobami, których dotyczą te zmiany, zapewniając im odpowiednie wsparcie w całym procesie – poinformował rzecznik Electronic Arts.

GramTV przedstawia:

Codemasters zostało przejęte przez Electronic Arts w lutym 2021 roku. Amerykańska firma zapewniała wówczas, że wspomniane studio – podobnie jak Respawn Entertainment – zachowa swoją tożsamość. Kilka tygodni później z zespołem pożegnali się jednak jego ówcześni szefowie zespołu, czyli Frank Sagnier oraz Rashid Varachia.

Na koniec przypomnijmy, że wspomniane na początku wiadomości EA Sports WRC dostępne jest na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Jeśli jesteście ciekawi naszej opinii na temat najnowszej produkcji studia Codemasters, to zapraszamy Was do lektury: Recenzja EA Sports WRC - nie każdy zostaje mistrzem w pierwszym roku startów...

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!