Egzorcysta: Wyznawca, mimo fatalnych recenzji, zaliczył bardzo udany start

Krzysztof Żołyński
2023/10/08 14:00
0
0

Jeszcze przed premierą, Egzorcysta: Wyznawca został zasypany gradem bardzo niepochlebnych recenzji. Mimo tego, najnowsza produkcja Universalu zaliczyła niespodziewanie dobry start. Czy jest nadzieja, że zwróci ogromne pieniądze, jakie w nią zainwestowano?

Egzorcysta: Wyznawca bardzo dobrze wystartował i w samym USA w premierowy weekend zarobił 28 mln dolarów. Jest to co prawda nieco poniżej zakładanych 30 mln, ale po fali krytyki jaka wylała się na ten horror, można mówić o swego rodzaju sukcesie.

Egzorcysta: Wyznawca, mimo fatalnych recenzji, zaliczył bardzo udany start

Recenzenci byli zgodni w ocenach, podkreślając, że film jest kiepską namiastką wielkiego poprzednika i żeruje na nostalgii widzów, ale nie ma nic do zaoferowania. Dziennikarz Vanity Fair napisał o nim wprost, że jest to „okradanie grobów”, a w Los Angeles Times określono widowisko, jako niezwykle wyczerpujące. Z kolei Collider nazwał nowy horror „płytką kontynuacją”, a BBC potępiła go jako „zdzierstwo prowadzące bezpośrednio do transmisji strumieniowej”.

Egzorcysta: Wyznawca zaliczył udaną premierę

Nic więc dziwnego, że ten obiecujący debiut jest zaskoczeniem, zwłaszcza że horror uzyskał wynik 23% w serwisie Rotten Tomatoes i ocenę 5,2 w serwisie IMDb.

GramTV przedstawia:

W obsadzie filmu znaleźli się: Ellen Burstyn, Ann Dowd, Lidya Jewett oraz epizodycznie Linda Blair znana z roli Regan. Reżyserem kontynuacji kultowego horroru jest David Gordon Green, który do spółki z Peterem Sattlerem, napisał również scenariusz.

Universal wydał na realizację nowej wersji Egzorcysty wielką sumę. Zakup praw i produkcja filmu pochłonęły 400 mln dolarów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!