Easter egg z Czarnej Wdowy wzruszył fanów MCU. Scena po napisach miała być inna

Radosław Krajewski
2021/07/14 15:45

Fani są zachwyceni nawiązaniem w Czarnej Wdowie do Avengers: Wojna bez granic. Poznaliśmy także szczegóły sceny po napisach.

W ostatni piątek w kinach zadebiutowała Czarna Wdowa, czyli pierwszy film Marvela od dwóch lat. Widzowie chętnie wybrali się do kin, pomimo pojawieniu się filmu na Disney+ za dodatkową opłatą. Szał na superbohaterskie produkcje nie przeminął, a najlepiej udowadniają to rekordowe wyniki finansowe filmu. Czarna Wdowa zebrała też bardzo dobre oceny od widzów i filmowi dostało się wyłącznie za kilka elementów, w tym kiepskie wykorzystanie Taskmastera, czyli głównego antagonisty filmu. Fani są zachwyceni również licznymi odniesieniami do poprzednich filmów, w tym do Avengers: Wojny bez granic, z której pochodzi uroczy easter egg.Easter egg z Czarnej Wdowy wzruszył fanów MCU. Scena po napisach miała być inna

Uwaga! W dalszej części znajdują się spoilery z Czarnej Wdowy oraz sceny po napisach z filmu.

W Czarnej Wdowie poznajemy Yelenę, przybraną siostrę głównej bohaterki, która służy złoczyńcy Dreykovi, stojącemu na czele Czerwonej Sali, która porywa małe dziewczynki i szkoli je na zabójczynie. Wyswobodzona dziewczyna postanawia żyć po swojemu. Jej pierwszą decyzją jest zakup czarnej kamizelki z wieloma kieszeniami, która jest przedmiotem wielu żartów w filmie. Pod sam koniec, Yelena oddaje Natashy kamizelkę, z którą bohaterka nie rozstawała się nawet podczas walki z armią Thanosa w Avengers: Wojna bez granic. Z pozoru nic nieznaczące ubranie stało się niezwykle emocjonalną rzeczą, która dodatkowo podkreśla miłość Natashy do jej rodziny. Część widzów postanowiła podzielić się swoją radością, a nawet wzruszeniem z gestu bohaterki, aby nie zapomnieć o swojej młodszej siostrze. Wybrane reakcje znajdziecie poniżej.

Jak zdradziła reżyserka Cate Shortland scena po napisach miała wyglądać nieco inaczej. Yelena odwiedza niewielki grób Natashy po jej poświęceniu w Avengers: Koniec gry. Przy grobie zaczyna gwizdać tak samo, jak wtedy, kiedy obie były dziećmi. Niestety nikt jej nie odpowiada. Twórcy rozmawiali o tym, aby ktoś odpowiedział jej gwizdaniem, a byłaby to Valentina Allegra de la Fontaine grana przez Julię Lois-Dreyfus. Bohaterkę poznaliśmy w serialu Falcon i Zimowy żołnierz, gdzie pod koniec produkcji zwerbowała w swoje szeregi Johna Walkera. Sugerowało to, że bohaterka doskonale zna Yelenę i jej zmarłą siostrę, wiedząc o nich wszystko. Twórcy jednak zrezygnowali z tego pomysłu, nie chcąc dalej ingerować w historię Natashy po jej śmierci.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy, że Czarna Wdowa to szpiegowski thriller, w którym Natasza Romanow musi zmierzyć się z dawną traumą, gdy złowroga organizacja znów wkracza w jej życie. Ścigana przez potężnych, bezwzględnych wrogów, Natasza próbuje uporać się z przeszłością szpiega i naprawić relacje z bliskimi, które musiała poświęcić jeszcze przed wstąpieniem do Avengers.

Reżyserską Czarnej Wdowy jest Cate Shortland, znana z filmów Salto i Lore oraz serialu SMILF. W obsadzie znaleźli się: Scarlett Johansson, Florence Pugh, David Harbour, Rachel Weisz, O-T Fagbenle, Ray Winstone, William Hurt i Michelle Lee. Film pojawił się na ekranach 9 lipca. Sprawdźcie również naszą recenzję, którą znajdziecie w tym miejscu.

Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!