Dziewięć minut owacji dla Scorsese w Cannes. Znakomite przyjęcie filmu Czas krwawego księżyca

Krzysztof Żołyński
2023/05/21 15:45
0
0

W Cannes panuje moda na owacje po projekcji premierowych filmów. Tym razem taką fetę zgotowano po filmie Scorsese.

Goście festiwalu w Cannes byli świadkami premiery nowego filmu w reżyserii Martina Scorsese - Czas krwawego księżyca. Film bardzo spodobał się krytykom, a po zakończeniu projekcji publiczność wręcz oszalała, urządzając trwające dziewięć minut owacje na cześć słynnego reżysera i aktorów. Co jest absolutnym rekordem tegorocznego festiwalu. Być może oklaski trwały nawet dłużej, ale przerwało je przemówienie Scorsese wypełnione podziękowaniami dla ekipy i realizatorów oraz Apple, które sfinansowało ten projekt. Na pokazie obecny był Tim Cook.

Dziewięć minut owacji dla Scorsese w Cannes. Znakomite przyjęcie filmu Czas krwawego księżyca

Znakomite przyjęcie filmu Czas krwawego księżyca

Czas krwawego księżyca zdobywa liczne pochwały za wspaniale zrealizowane widowisko, portretujące światek przestępców. Główne role w produkcji zagrali Leonardo DiCaprio, Robert De Niro i debiutująca na ekranie Lily Gladstone. O tej ostatniej mówi się wręcz, że skradła widowisko DiCaprio. Tak ciepłe przyjęcie sprawiło, że film wymieniany jest już w gonie najsilniejszych pretendentów do Oscarów, a co odważniejsi recenzenci wieszczą już deszcz statuetek.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Czas krwawego księżyca to produkcja Apple, które wyłożyło na ten film 200 mln dolarów. Streamer zdecydował się w tym wypadku na eksperyment, ponieważ film trafi w pierwszej kolejności do kin. W Polsce zadebiutuje 20 października. Dopiero później zostanie udostępniony na platformie Apple TV+. Nie ujawniono kiedy to nastąpi, ale debiut kinowy jest niezwykle ważny, jeśli twórcy poważnie myślą o walce o Oscary.

Scenariusz do filmu Czas krwawego księżyca jest wspólnym dziełem Martina Scorsese i Erika Rothema (Forrest Gump). W głównej roli występuje Leonardo DiCaprio, a towarzyszą mu m.in. Robert De Niro, Jesse Plemons, Lily Gladstone, Brendan Fraser oraz John Lithgow.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!