Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Dlaczego Avatar 2 trwa ponad 3 godziny? James Cameron wyjaśnia długi metraż

Radosław Krajewski
2022/11/08 13:00

Wszystko dla dobra historii i rozwoju bohaterów.

James Cameron ponownie promuje Avatara: Istotę wody. Do premiery pozostał jeszcze ponad miesiąc, ale reżyser udzielił długiego wywiadu Total Film, w którym niedawno zdradził, jaki ma plan w przypadku ewentualnej klapy finansowej jego nadchodzącej produkcji. Teraz Cameron ujawnił powody ponad 3-godzinnego metrażu drugiej części Avatara. Twórca serii przyznał, że wynika to z opowiedzenia interesującej i emocjonującej historii.

Dlaczego Avatar 2 trwa ponad 3 godziny? James Cameron wyjaśnia długi metraż

Dlaczego Avatar 2 jest tak długim filmem?

Dodatkowo Cameron mógł więcej czasu poświęcić na zbudowaniu relacji między bohaterami, czego brakowało w pierwszym filmie. Avatar: Istota wody ma więcej postaci niż poprzednia część, więc istnieje więcej historii do opowiedzenia w samym filmie.

Celem jest opowiedzenie niezwykle wciągającej historii opartej na emocjach. Powiedziałbym, że w nowym filmie bardziej kładziony jest nacisk na postacie, fabułę, relacje i emocje. Nie poświeciliśmy tak dużo czasu na relacje i emocje w pierwszym filmie, jak w drugim. Dlatego jest to dłuższy film, bo jest więcej postaci do przedstawienia i więcej historii do opowiedzenia.

GramTV przedstawia:

W obsadzie znaleźli się: Sam Worthington, Zoe Saldana, Stephen Lang, Giovanni Ribisi, Sigourney Weaver, Kate Winslet, Michelle Yeoh, Cliff Curtis, Edie Falco, Joel David Moore, Dileep Rao, CCH Pounder, Matt Gerald, Brendan Cowell, Jemaine Clement, Oona Chaplin, David Thewlis oraz CJ Jones.

Avatar: Istota wody zadebiutuje w kinach już 16 grudnia.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!