DC Studios skasowało film o Batmanie. Michael Keaton nie wróci do roli Mrocznego Rycerza

Radosław Krajewski
2022/12/09 13:00

I kolejny obiecujący projekt z DC Comics nie powstanie.

Nowi prezesi DC Studios (dawnego DC Films) rozpoczęli budowanie swojego uniwersum od prawdziwego trzęsienia ziemi. The Hollywood Reporter poinformował, że według własnych źródeł Wonder Woman 3 nie powstanie, a Aquaman nie doczeka się kolejnego filmu. Na domiar złego szumnie zapowiadany powrót Henry’ego Cavilla do roli Supermana mógł być przedwczesny i nie wiadomo, czy aktor raz jeszcze założy ikoniczny strój superbohatera. Według najnowszych relacji, za skasowanie trzeciej części Wonder Woman odpowiada bezpośrednio reżyserka Patty Jenkins, która wysłała do producentów Warner Bros. oburzającą wiadomość. Okazuje się, że również jeden z przygotowywanych filmów o Batmanie mógł zostać skasowany przez studio.

DC Studios skasowało film o Batmanie. Michael Keaton nie wróci do roli Mrocznego Rycerza

DC Studios skasowało ekranizację Batmana – 20 lat później

W najnowszym odcinku podcastu The Hot Mic, Jeff Sneider ujawnił, że James Gunn i Peter Safran anulowali pracę nad „solowym filmem o Batmanie, w którym wystąpiłby Michael Keaton”. Według doniesień była to aktorska ekranizacja serialu Batman - 20 lat później, w którym Bruce Wayne jest już emerytowanym superbohaterem i pomaga swojemu młodemu uczniowi bronić miasta Gotham ze swojej podziemnej kryjówki.

Michael Keaton miał powrócić jako starszy Batman w Batgirl oraz Flashu. Pierwszy z filmów został skasowany, zaś nie wiadomo, czy aktor pojawi się chociaż w niewielkiej roli w solowych przygodach Szkarłatnego Sprintera.

GramTV przedstawia:

Za scenariusz do filmu odpowiadała Christina Hodson, która współpracowała z DC Comics przy trzech filmach: Ptaki nocy, Flash i Batgirl. Nie wiemy, kto miał stanąć za kamerą, ani jaki był pomysł na historię.

Doniesienia Sneidera potwierdził również Umberto Gonzalez z The Wrap, który przyznał, że projekt został skasowany przez DC Studios i nie doczekamy się filmowej adaptacji „Batmana przyszłości”. W praktyce może to oznaczać, ze Michael Keaton nie powróci do roli Mrocznego Rycerza w żadnym z kolejnych projektów studia.

Komentarze
3
MisticGohan_MODED
Gramowicz
09/12/2022 17:25

Przy takiej scenarzystce ten film nie miałby prawa się udać :P

wolff01
Gramowicz
09/12/2022 15:07
dariuszp napisał:

Brzmi jak Batman Beyond. Wielka szkoda.

Takie też było moje pierwsze skojarzenie.

dariuszp
Gramowicz
09/12/2022 14:09

Brzmi jak Batman Beyond. Wielka szkoda.