DC Films straciło szefa. Walter Hamada odszedł z firmy przed premierą Black Adam

Radosław Krajewski
2022/10/20 16:00
0
0

Nadchodzi nowa era dla całego DC Comics.

Po 15 latach pracy w Warner Bros. i czterech na stanowisku prezesa DC Films, Walter Hamada oficjalnie zrezygnował z funkcji prezesa i opuścił firmę. Hamada został szefem komórki DC Comics odpowiedzialnej za filmy i seriale w 2018 roku. W styczniu ubiegłego roku przedłużył swój kontrakt, który miał obowiązywać do 2023 roku. Z powodu skasowania Batgirl i innych problemów związanych z fuzją Warner Bros. Discovery, były już prezes postanowił opuścić DC Films jeszcze przed premierą Black Adam.

DC Films straciło szefa. Walter Hamada odszedł z firmy przed premierą Black Adam

Dlaczego Walter Hamada opuścił DC Films?

W ostatnim czasie Walter Hamada nie brał udziału w spotkaniach dotyczących rozwoju uniwersum. Wieloletni pracownik DC Comics zdawał sobie sprawę, że jego dni w roli prezesa są policzone i szef WB Discovery David Zaslav od kilku miesięcy szuka nowego szefa, który poprowadzi uniwersum DC Comics w podobny sposób, co Kevin Feige MCU. Jednym z kandydatów na objęcie stanowiska po Hamadzie był Dan Lin, producent filmów z serii LEGO oraz były dyrektor ds. rozwoju w WarnerMedia, który jednak nie podjął się tego zadania.

GramTV przedstawia:

Hamada miał ogromny żal do Zaslava po decyzji o skasowania gotowej już Batgirl. Relacje między nimi znacznie się pogorszyły i Hamada miał być nawet gotowy do natychmiastowego odejścia z firmy. Pozostał u sterów DC Films, aby doprowadzić do premiery Black Adam, który pojawi się w kinach już jutro. Gdy debiut produkcji nie jest już zagrożony, Hamada postanowił rozstać się z firmą. Wśród największych sukcesów byłego szefa DC Films należy wymienić tegorocznego Batmana, Aquamana, Shazama! oraz Jokera, który przyniósł aż jedenaście nominacji do Oscarów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!