DC Films straciło szefa. Walter Hamada odszedł z firmy przed premierą Black Adam

Radosław Krajewski
2022/10/20 16:00

Nadchodzi nowa era dla całego DC Comics.

Po 15 latach pracy w Warner Bros. i czterech na stanowisku prezesa DC Films, Walter Hamada oficjalnie zrezygnował z funkcji prezesa i opuścił firmę. Hamada został szefem komórki DC Comics odpowiedzialnej za filmy i seriale w 2018 roku. W styczniu ubiegłego roku przedłużył swój kontrakt, który miał obowiązywać do 2023 roku. Z powodu skasowania Batgirl i innych problemów związanych z fuzją Warner Bros. Discovery, były już prezes postanowił opuścić DC Films jeszcze przed premierą Black Adam.

DC Films straciło szefa. Walter Hamada odszedł z firmy przed premierą Black Adam

Dlaczego Walter Hamada opuścił DC Films?

W ostatnim czasie Walter Hamada nie brał udziału w spotkaniach dotyczących rozwoju uniwersum. Wieloletni pracownik DC Comics zdawał sobie sprawę, że jego dni w roli prezesa są policzone i szef WB Discovery David Zaslav od kilku miesięcy szuka nowego szefa, który poprowadzi uniwersum DC Comics w podobny sposób, co Kevin Feige MCU. Jednym z kandydatów na objęcie stanowiska po Hamadzie był Dan Lin, producent filmów z serii LEGO oraz były dyrektor ds. rozwoju w WarnerMedia, który jednak nie podjął się tego zadania.

GramTV przedstawia:

Hamada miał ogromny żal do Zaslava po decyzji o skasowania gotowej już Batgirl. Relacje między nimi znacznie się pogorszyły i Hamada miał być nawet gotowy do natychmiastowego odejścia z firmy. Pozostał u sterów DC Films, aby doprowadzić do premiery Black Adam, który pojawi się w kinach już jutro. Gdy debiut produkcji nie jest już zagrożony, Hamada postanowił rozstać się z firmą. Wśród największych sukcesów byłego szefa DC Films należy wymienić tegorocznego Batmana, Aquamana, Shazama! oraz Jokera, który przyniósł aż jedenaście nominacji do Oscarów.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!