Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Czarna Pantera 2 oceniona w pierwszych recenzjach. Czy to najlepszy film 4 fazy MCU?

Radosław Krajewski
2022/11/08 20:05
43
0

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje drugiej części Czarnej Pantery. Czy mamy do czynienia z nowych hitem Marvela?

Pod koniec października pojawiły się pierwsze opinie widzów, którzy byli obecni podczas światowej premiery Czarnej Pantery: Wakanda w moim sercu. Już wtedy twierdzili, że jest to jeden z najlepszych filmów Marvela od lat i prawdziwie emocjonująca historia, która wzruszy wielu widzów. Embargo na recenzje właśnie spadło i pierwsze oceny jedynie potwierdzają wcześniejsze opinie krytyków. W serwisie Rotten Tomatoes druga część Czarnej Pantery może pochwalić się 94% pozytywnych not z 86 recenzji. Średnia ocena wynosi 8/10. Nieco gorzej wygląda to w przypadku Metacritic, gdzie średnia ocena z recenzji wynosi 72/100 z 40 tekstów.

Czarna Pantera 2 oceniona w pierwszych recenzjach. Czy to najlepszy film 4 fazy MCU?

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu – co krytycy sądzą o filmie?

Jeżeli tak wysoki wskaźnik pozytywnych recenzji utrzyma się na Rotten Tomatoes, to Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu zostanie najlepiej ocenianym filmem Marvela z czwartej fazy. Do tej pory ten tytuł należał do Spider-Man: Bez drogi do domu z 93% pozytywnych ocen. Dla studia, jak i samych fanów MCU, tak dobre recenzje Czarnej Pantery 2 muszą cieszyć, gdyż dwa poprzednie tegoroczne filmy Marvela, Doktor Strange w multiwersum obłędu oraz Thor: miłość i grom, zbierały mieszane opinie.

Recenzenci wskazują, że Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu opowiada jedną z najlepszych historii w całym superbohaterskim gatunku, która skupia się na żałobie. Fabuła filmu kręci się wokół króla T’Challi, więc widzowie muszą przygotować się na emocjonującą historię, w której nie brakuje wielu wstrząsających, ale i wzruszających momentów. Produkcja nie kryje się z tym, że stanowi hołd dla zmarłego dwa lata temu Chadwicka Bosemana.

Najwięcej pochwał od krytyków zbiera scenariusz, ale chwalona jest również sprawa reżyseria Ryana Cooglera, który doskonale radzi sobie zarówno w dramatycznych scenach, jak i tych wypełnionych akcją. Podobają się również nowe elementy, w tym takie postacie jak Ironheart, która otrzymała swoje wprowadzenie przed premierą jej własnego serialu.

GramTV przedstawia:

Każdy element filmu, począwszy od aktorstwa, a skończywszy na technicznych aspektach, takich jak efekty specjalne, czy muzyka, mają być lepsze niż w innych superbohaterskich produkcjach Marvela. Czarna Pantera 2 ma być do tego stopnia dopracowana, że w ogóle nie czuje się, że to film z MCU. Recenzenci dużo ciepłych słów skierowali w stronę obsady, w tym Tenochy Huerty, który wciela się w Namora.

W mniej optymistycznych recenzjach czytamy, że nie jest to film tak udany, jak pierwsza część. Krytycy narzekają na nierówne tempo, czy też tendencyjne sceny akcji. Recenzenci wskazują także na nienajlepsze efekty specjalne oraz kiepskie role większości aktorów. W jedynej negatywnej recenzji, w której redaktor Robbie Collin z The Telegraph wystawił ocenę 2/10, wskazał na brak życia wśród wszystkich postaci, poza tymi granymi przez Lupitę Nyong’o oraz Winstona Duke’a, a także narzeka na kolejną schematyczną rundę w superbohaterskim świecie, która w żadnym stopniu nie emocjonuje.

Reżyserem i scenarzystą filmu jest Ryan Coogler, który odpowiadał również za pierwszą część. W obsadzie znaleźli się: Danai Gurira, Lupita Nyong’o, Letitia Wright, Dominique Thorne, Winston Duke, Angela Bassett, Florence Kasumba, Isaach de Bankolé, Dorothy Steel, Danny Sapani, Michaela Coel oraz Tenoch Huerta i Martin Freeman.

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu zadebiutuje w polskich kinach już 11 listopada 2022 roku.

Komentarze
43
Spar1988
Gramowicz
10/11/2022 20:05

Ale narobiłem bałaganu :P Może zostanę internetowym trollem :)

Muradin_07
The King of Iron Fist
09/11/2022 10:28

No i tak jeszcze żeby zaznaczyć pewną rzecz - tak jak już wspominałem komentarzom będziemy się przyglądać mocniej. 

I tak, będą sypać się bany jeśli ktos nie potrafi regulaminu czytać ze zrozumieniem przed rozpoczęciem dyskusji.

Gotenssjgoddark
Gramowicz
09/11/2022 10:25

Nie moge doczekać się kiedy zobaczę Czarną Pantere 2 w kinie  uwielbiam filmy Marvela . 

dariuszp
Gramowicz
09/11/2022 10:22
Karanthir666 napisał:

Ciekawe. Na podstawie jednego zdanie (nieco dosadnego), które nikogo nie uraża wywnioskowałeś ty i co niektórzy, że jestem rasistą i homofobem. Takie rzeczy mogą jedynie wymyślić homoseksualiści i to tylko ci wojujący. Mam gdzieś czy ktoś gejem, bi czy lesbijką. Napisałem tylko, że dla mnie jest obrzydliwym widokiem liżących się dwóch mężczyzn. Nic, że kogoś nienawidzę.

Oczywiście. Tak samo jak gdybyś powiedział "lubię jeść frytki" to bym wywnioskował że prawdopodobnie lubisz jeść frytki.

Jak wypowiadasz się jak rasista i homofob to nie wiń nas że bierzemy Cię za rasistę i homofoba.

Mnie brzydzą tacy ludzie jak Ty.

Muradin_07
The King of Iron Fist
09/11/2022 10:21
Karanthir666 napisał:

[ciach]

Wiesz co Karanthir, a ja tak sobie obserwuję Ciebie już od dawna i powiem jedno - BAN. Z racji, że już wcześniej były i ostrzeżenia, i czasowe bany. 

Karanthir666
Gramowicz
09/11/2022 09:48
dariuszp napisał:

On Ci wskazał która wypowiedź była nie na miejscu. I nie wymienił każdej tylko jedna konkretną. Ja też zasugerowałem Twój rasizm na podstawie konkretnej wypowiedzi.

Wiec nie, nie każda wypowiedź. I nikt nie mówił o żadnych atakach. Zwróciliśmy Ci uwagę że takie rzeczy są nie na miejscu.

I nie, to nie jest reakcja naturalna. Bycie rasistą i homofobem nie jest naturalne.

Nafuralne jest że jak zobaczysz kogoś kto ma inny kolor skóry to... Zajmujesz się swoimi sprawami. To samo jak no zobaczysz 2 facetów trzymających się za ręce.

Ale jak już mówiłem - widać że młode dziecko jeszcze jesteś i coś czuję że to zrozumiesz jak dorośniesz. A jak nie to cóż ... Jak mówiłem, każda akcja ma konsekwencje.

Przykladowo będzie Ci bardzo trudno znaleźć pracę w dobrych firmach bo te nie patrzą na rasę czy orientację seksualną więc przyjdzie Ci pracować z kimś kto będzie transem, gejem czy np. Egipcjaninem. I jak będziesz miał problem albo będziesz wygłaszał dyrdymały jak tutaj to wylecisz na zbity pysk.

Nikt nie będzie się Tobą przejmował. Nie będziesz się w stanie zachowywać jak dorosły człowiek to nie będziesz wpuszczany do pokoju z dorosłymi ludźmi.

Ciekawe. Na podstawie jednego zdanie (nieco dosadnego), które nikogo nie uraża wywnioskowałeś ty i co niektórzy, że jestem rasistą i homofobem. Takie rzeczy mogą jedynie wymyślić homoseksualiści i to tylko ci wojujący. Mam gdzieś czy ktoś gejem, bi czy lesbijką. Napisałem tylko, że dla mnie jest obrzydliwym widokiem liżących się dwóch mężczyzn. Nic, że kogoś nienawidzę.

dariuszp
Gramowicz
09/11/2022 09:27
Karanthir666 napisał:

Wiecie z czym wy homoseksualiści macie problem? Że każdą wypowiedź, która wam się nie spodoba uważacie za homofobię i atak na was. Napiszę jeszcze raz. NIKOGO poza tobą ten tekst nie obraża. A taka reakcja jest naturalna dla każdego hetero mężczyzny. Po prostu musisz przyjąć do wiadomości, że świat nie kręci się wokół was.

On Ci wskazał która wypowiedź była nie na miejscu. I nie wymienił każdej tylko jedna konkretną. Ja też zasugerowałem Twój rasizm na podstawie konkretnej wypowiedzi.

Wiec nie, nie każda wypowiedź. I nikt nie mówił o żadnych atakach. Zwróciliśmy Ci uwagę że takie rzeczy są nie na miejscu.

I nie, to nie jest reakcja naturalna. Bycie rasistą i homofobem nie jest naturalne.

Nafuralne jest że jak zobaczysz kogoś kto ma inny kolor skóry to... Zajmujesz się swoimi sprawami. To samo jak no zobaczysz 2 facetów trzymających się za ręce.

Ale jak już mówiłem - widać że młode dziecko jeszcze jesteś i coś czuję że to zrozumiesz jak dorośniesz. A jak nie to cóż ... Jak mówiłem, każda akcja ma konsekwencje.

Przykladowo będzie Ci bardzo trudno znaleźć pracę w dobrych firmach bo te nie patrzą na rasę czy orientację seksualną więc przyjdzie Ci pracować z kimś kto będzie transem, gejem czy np. Egipcjaninem. I jak będziesz miał problem albo będziesz wygłaszał dyrdymały jak tutaj to wylecisz na zbity pysk.

Nikt nie będzie się Tobą przejmował. Nie będziesz się w stanie zachowywać jak dorosły człowiek to nie będziesz wpuszczany do pokoju z dorosłymi ludźmi.

Gregario
Gramowicz
09/11/2022 07:00

Ja, nauczony doświadczeniem, wolę poczekać na recenzje i opinie, które pojawią się po premierze filmu.

Co do komentarzy, panowie, nie wiecie, że nie karmi się trolli? Wiem, czasami może to być trudne szczególnie jak czyta się urągające inteligencji jego komentarze, ale takie rzeczy najlepiej zgłaszać moderatorom.

Silverburg
Gramowicz
09/11/2022 02:00
Karanthir666 napisał:

Wiecie z czym wy homoseksualiści macie problem? Że każdą wypowiedź, która wam się nie spodoba uważacie za homofobię i atak na was. Napiszę jeszcze raz. NIKOGO poza tobą ten tekst nie obraża. A taka reakcja jest naturalna dla każdego hetero mężczyzny. Po prostu musisz przyjąć do wiadomości, że świat nie kręci się wokół was.

Silverburg napisał:

Pisałeś, że (cytując): "lizanie się dwóch facetów jest obrzydliwe", co podchodzi pod wypowiedzi homofobiczne. Zresztą nie mnie o tym decydować, tylko adminom. Mam jednakże nadzieję, że ich cierpliwość też ma swoje granice.

Masz ciekawe fantazje, nie powiem.

Karanthir666
Gramowicz
09/11/2022 01:51
Silverburg napisał:

Pisałeś, że (cytując): "lizanie się dwóch facetów jest obrzydliwe", co podchodzi pod wypowiedzi homofobiczne. Zresztą nie mnie o tym decydować, tylko adminom. Mam jednakże nadzieję, że ich cierpliwość też ma swoje granice.

Wiecie z czym wy homoseksualiści macie problem? Że każdą wypowiedź, która wam się nie spodoba uważacie za homofobię i atak na was. Napiszę jeszcze raz. NIKOGO poza tobą ten tekst nie obraża. A taka reakcja jest naturalna dla każdego hetero mężczyzny. Po prostu musisz przyjąć do wiadomości, że świat nie kręci się wokół was.

Karanthir666
Gramowicz
09/11/2022 01:46
dariuszp napisał:

Ja Ci nie zabroniłem mówić. Ja tylko skrytykowałem to co powiedziałeś.

Ja piszę co chcę, ty piszesz co chcesz. I tyle w temacie. Nikt na siłę nie szuka homofobii.

Silverburg
Gramowicz
09/11/2022 00:52
Karanthir666 napisał:

Moja wypowiedź nie była homofobiczna. Byłaby, gdybym napisał, np. że nienawidzę homoseksualistów, a czegoś takiego nigdzie nie pisałem. Ale ja napisałem tylko, że brzydzi mnie całowanie się dwóch facetów. Nie ma nic o nienawiści.

Silverburg napisał:

Owszem, poważnie uważam, że Twoje homofobiczne wypowiedzi nie pasują do tego portalu.

Pisałeś, że (cytując): "lizanie się dwóch facetów jest obrzydliwe", co podchodzi pod wypowiedzi homofobiczne. Zresztą nie mnie o tym decydować, tylko adminom. Mam jednakże nadzieję, że ich cierpliwość też ma swoje granice.

dariuszp
Gramowicz
09/11/2022 00:50
Karanthir666 napisał:

Nie wiedziałem, że zabronione jest wyrażanie swoich odczuć.

dariuszp napisał:

Ja Ci nie zabroniłem mówić. Ja tylko skrytykowałem to co powiedziałeś.

Karanthir666
Gramowicz
09/11/2022 00:44
dariuszp napisał:

Nie wiedziałem, że zabronione jest wyrażanie swoich odczuć.

Karanthir666
Gramowicz
09/11/2022 00:43
Silverburg napisał:

Owszem, poważnie uważam, że Twoje homofobiczne wypowiedzi nie pasują do tego portalu.

Moja wypowiedź nie była homofobiczna. Byłaby, gdybym napisał, np. że nienawidzę homoseksualistów, a czegoś takiego nigdzie nie pisałem. Ale ja napisałem tylko, że brzydzi mnie całowanie się dwóch facetów. Nie ma nic o nienawiści.

Silverburg
Gramowicz
09/11/2022 00:38
Karanthir666 napisał:

Ty poważnie szukasz w moich wypowiedziach nawet najmniejszej obrazy twojej osoby. W moich wypowiedziach nie ma nic niekulturalnego ani obraźliwego. Jedynie moje odczucia.

Silverburg napisał:

Regularmin nie mówi tylko o wulgaryzmach, ale o również o niekulturalnym zachowaniu. Twoja powyższa wypowiedź tylko potwiedza moje wcześniejsze zarzuty.

Owszem, poważnie uważam, że Twoje homofobiczne wypowiedzi nie pasują do tego portalu.

dariuszp
Gramowicz
09/11/2022 00:36
Karanthir666 napisał:

Cytat:

"Brak wolności słowa charakteryzuje systemy teokratyczne, totalitarne i autorytarne.Represje związane z wolnością słowa nie są tylko domeną wyżej wymienionych systemów, są spotykane także w krajach uważanych za przestrzegające zasad demokracji. Zazwyczaj związane jest to z presją kogoś na wyższym stanowisku czy też osoby mającej wpływy w środowiskach decyzyjnych (np. polityk, redaktor encyklopedii, dziennika, itd.). Zazwyczaj odbywa się to poprzez blokowanie treści (informacji), które są niewygodne, niepotwierdzające poglądów osoby represjonującej. Wolność słowa gwarantują art. 14, 25, 49, 53 oraz 54 Konstytucji RP.

I to prawo w Polsce jest notorycznie łamane. Dodatkowo żeby władzy uszło to na sucho, zmienili to jak funkcjonuje w Polsce system prawny ze co mamy wstrzymane dopłaty z Unii Europejskiej na dziesiątki miliardów złotych. 

W zasadzie przez ostatnie zmiany jesteśmy określani jako "wadliwa demokracja". 

Dodam też że obecna władza miała różne pomysły na zakazywanie zgromadzeń, blokowanie stron internetowych czy też np. siłowo rozbijali protesty kobiet po wprowadzeniu drakońskiego prawa anty-aborcyjnego który dosłownie zabija kobiety w niektórych wypadkach.

W rzeczywistości wolność słowa rzadko jest w pełni nieograniczona, np. w Polsce Kodeks karny zabrania publicznego znieważania Prezydenta RP oraz innych konstytucyjnych organów RP, przestępstwem może być też zniewaga i zniesławienie. Ponadto przestępstwem jest zaprzeczanie publicznie i wbrew faktom zbrodniom nazistowskim, komunistycznym oraz innym zbrodniom przeciw pokojowi, ludzkości oraz zbrodniom wojennym, czyli tak zwany negacjonizm."

Widzisz? Nie masz pełnej wolności słowa. Dodatkowo gdybyś np. zniesławił mnie publicznie tez mógłbym Cię ciągnąc za to po sądach. Masz prawo mnie zniesławić ale nie masz wolności od konsekwencji tego prawa.

No popatrz. A jednak chyba jest w Polsce wolność słowa. I teraz wyszło kto tu jest dzieciakiem. I to co napisałem akurat się wpisuje w wolność słowa.

No widzisz, wolność słowa to nie jest szklanka z wodą. Nie możesz jej mieć "trochę". Albo jest albo jej nie ma. W Polsce jej nie ma. Niewiele krajów praktykuje pełną wolność słowa.

Dodatkowo jak już mówiłem - mówić sobie możesz ale konsekwencje Cię za to prędzej czy później spotkają. 

Karanthir666
Gramowicz
09/11/2022 00:36
Silverburg napisał:

Regularmin nie mówi tylko o wulgaryzmach, ale o również o niekulturalnym zachowaniu. Twoja powyższa wypowiedź tylko potwiedza moje wcześniejsze zarzuty.

Ty poważnie szukasz w moich wypowiedziach nawet najmniejszej obrazy twojej osoby. W moich wypowiedziach nie ma nic niekulturalnego ani obraźliwego. Jedynie moje odczucia.

Silverburg
Gramowicz
09/11/2022 00:29
Karanthir666 napisał:

Czyżbyś był gejem? A moja wypowiedź jest o krok od wulgaryzmu, ale nim nie jest, prawda? Czyli jak nie jest wulgaryzmem, to regulaminu nie złamałem i chyba tylko ciebie uraziłem. Powoli sam się plączesz, bo nie ma żadnych podstaw do dania mi bana i wymyślasz wszystko, aby była twoja racja. Ale całujące się lesbijki to bym chętnie pooglądał. Tak więc jak widzisz, homofobem nie jestem co próbujesz mi zarzucić.

Silverburg napisał:

"Lizanie się dwóch facetów jest po prostu obrzydliwe". Mogłeś napisać, że nie masz ochoty patrzeć na dwóch całujących się facetów, wybrałeś jednakże jedną z form nacechowanych pejoratywnie, która jest tylko o krok od określeń wulgarnych. Nie tylko bluzgi są niekulturalne.

Regularmin nie mówi tylko o wulgaryzmach, ale o również o niekulturalnym zachowaniu. Twoja powyższa wypowiedź tylko potwiedza moje wcześniejsze zarzuty.

Karanthir666
Gramowicz
09/11/2022 00:23
Silverburg napisał:

"Lizanie się dwóch facetów jest po prostu obrzydliwe". Mogłeś napisać, że nie masz ochoty patrzeć na dwóch całujących się facetów, wybrałeś jednakże jedną z form nacechowanych pejoratywnie, która jest tylko o krok od określeń wulgarnych. Nie tylko bluzgi są niekulturalne.

Czyżbyś był gejem? A moja wypowiedź jest o krok od wulgaryzmu, ale nim nie jest, prawda? Czyli jak nie jest wulgaryzmem, to regulaminu nie złamałem i chyba tylko ciebie uraziłem. Powoli sam się plączesz, bo nie ma żadnych podstaw do dania mi bana i wymyślasz wszystko, aby była twoja racja. Ale całujące się lesbijki to bym chętnie pooglądał. Tak więc jak widzisz, homofobem nie jestem co próbujesz mi zarzucić.

Silverburg
Gramowicz
09/11/2022 00:18
Karanthir666 napisał:

Pokaż mi kogo obraziłem. Ja tylko napisałem swoje odczucia na temat scen. Nikogo nie wyzywałem ani nie ubliżałem.

Silverburg napisał:

Istnieje również regulamin serwisu Gram.pl, która zaakceptowałeś zakłądając konto. W punkcie drugim, czyli "Co jest zabronione" na samym początku znajduje się "Obraźliwe, niekulturalne lub wulgarne zachowanie". W przypadku tego serwisu jego regulamin jest ważniejszy, niż wolność słowa, którą Ty niestety rozumiesz jako wolność obrażania innych.

"Lizanie się dwóch facetów jest po prostu obrzydliwe". Mogłeś napisać, że nie masz ochoty patrzeć na dwóch całujących się facetów, wybrałeś jednakże jedną z form nacechowanych pejoratywnie, która jest tylko o krok od określeń wulgarnych. Nie tylko bluzgi są niekulturalne.

Karanthir666
Gramowicz
09/11/2022 00:11
Silverburg napisał:

Istnieje również regulamin serwisu Gram.pl, która zaakceptowałeś zakłądając konto. W punkcie drugim, czyli "Co jest zabronione" na samym początku znajduje się "Obraźliwe, niekulturalne lub wulgarne zachowanie". W przypadku tego serwisu jego regulamin jest ważniejszy, niż wolność słowa, którą Ty niestety rozumiesz jako wolność obrażania innych.

Pokaż mi kogo obraziłem. Ja tylko napisałem swoje odczucia na temat scen. Nikogo nie wyzywałem ani nie ubliżałem.

Karanthir666
Gramowicz
09/11/2022 00:10
dariuszp napisał:

W Polsce nie ma wolności słowa.

Dodatkowo Ty mogłeś powiedzieć co chciałeś. Wolność słowa nie zabrania krytykować czy oceniać tego co powiedziałeś.

A to co powiedziałeś może mieć swoje konsekwencje. Wolność słowa gwarantuje Ci że możesz te słowa powiedzieć ale nie gwarantuje wolności od konsekwencji. 

Cytat:

"Brak wolności słowa charakteryzuje systemy teokratyczne, totalitarne i autorytarne.Represje związane z wolnością słowa nie są tylko domeną wyżej wymienionych systemów, są spotykane także w krajach uważanych za przestrzegające zasad demokracji. Zazwyczaj związane jest to z presją kogoś na wyższym stanowisku czy też osoby mającej wpływy w środowiskach decyzyjnych (np. polityk, redaktor encyklopedii, dziennika, itd.). Zazwyczaj odbywa się to poprzez blokowanie treści (informacji), które są niewygodne, niepotwierdzające poglądów osoby represjonującej. Wolność słowa gwarantują art. 14, 25, 49, 53 oraz 54 Konstytucji RP.

W rzeczywistości wolność słowa rzadko jest w pełni nieograniczona, np. w Polsce Kodeks karny zabrania publicznego znieważania Prezydenta RP oraz innych konstytucyjnych organów RP, przestępstwem może być też zniewaga i zniesławienie. Ponadto przestępstwem jest zaprzeczanie publicznie i wbrew faktom zbrodniom nazistowskim, komunistycznym oraz innym zbrodniom przeciw pokojowi, ludzkości oraz zbrodniom wojennym, czyli tak zwany negacjonizm."

No popatrz. A jednak chyba jest w Polsce wolność słowa. I teraz wyszło kto tu jest dzieciakiem. I to co napisałem akurat się wpisuje w wolność słowa.

Silverburg
Gramowicz
09/11/2022 00:04
Karanthir666 napisał:

Wiesz, istnieje coś takiego jak wolność słowa.

Silverburg napisał:

Z Twoich wypowiedzi zieje homofobiczna nienawiść, więcej powodów szukać nie trzeba.

Istnieje również regulamin serwisu Gram.pl, która zaakceptowałeś zakłądając konto. W punkcie drugim, czyli "Co jest zabronione" na samym początku znajduje się "Obraźliwe, niekulturalne lub wulgarne zachowanie". W przypadku tego serwisu jego regulamin jest ważniejszy, niż wolność słowa, którą Ty niestety rozumiesz jako wolność obrażania innych.

dariuszp
Gramowicz
09/11/2022 00:04
Karanthir666 napisał:

Wiesz, istnieje coś takiego jak wolność słowa.

W Polsce nie ma wolności słowa.

Dodatkowo Ty mogłeś powiedzieć co chciałeś. Wolność słowa nie zabrania krytykować czy oceniać tego co powiedziałeś.

A to co powiedziałeś może mieć swoje konsekwencje. Wolność słowa gwarantuje Ci że możesz te słowa powiedzieć ale nie gwarantuje wolności od konsekwencji. 

Karanthir666
Gramowicz
08/11/2022 23:58
Silverburg napisał:

Z Twoich wypowiedzi zieje homofobiczna nienawiść, więcej powodów szukać nie trzeba.

Wiesz, istnieje coś takiego jak wolność słowa.

Silverburg
Gramowicz
08/11/2022 23:57
Karanthir666 napisał:

A co jest nie tak w mojej wypowiedzi, że chcesz bana? Może ciebie takie widoki podniecają, mnie napawają obrzydzeniem. Tak jak każdego heteroseksualnego mężczyznę.

Silverburg napisał:

Cokolwiek bym napisał znacznie przekroczyłoby granicę kulturalnej dyskusji i dopuszczalnych wycieczek osobistych dlatego odpuszczę.

@Admin - czy nie pora, aby zacząć banować, a nie tylko rozdawać ostrzeżenia? Niestety wysyłanie wiadomości nie działa, stąd poruszam temat tutaj.

Z Twoich wypowiedzi zieje homofobiczna nienawiść, więcej powodów szukać nie trzeba.

Karanthir666
Gramowicz
08/11/2022 23:52
dariuszp napisał:

Musisz popracować nad obelgami. Obecne masz na poziomie wykopu co ma sens bo rasizm ssałeś z dużego palca użytkowników tego serwisu. 

Nie chce mi się zniżać do twojego poziomu, który jest mniej więcej na poziomie polskiej reprezentacji piłki nożnej. Czyli jakoś 100 m. poniżej dna.

Karanthir666
Gramowicz
08/11/2022 23:51
Silverburg napisał:

Cokolwiek bym napisał znacznie przekroczyłoby granicę kulturalnej dyskusji i dopuszczalnych wycieczek osobistych dlatego odpuszczę.

@Admin - czy nie pora, aby zacząć banować, a nie tylko rozdawać ostrzeżenia? Niestety wysyłanie wiadomości nie działa, stąd poruszam temat tutaj.

A co jest nie tak w mojej wypowiedzi, że chcesz bana? Może ciebie takie widoki podniecają, mnie napawają obrzydzeniem. Tak jak każdego heteroseksualnego mężczyznę.

dariuszp
Gramowicz
08/11/2022 23:49
Karanthir666 napisał:

Dziecko jeszcze nie w łóżeczku? Mamusia wie, że w nocy korzystasz z kompa/komórki? Idź spać, bo jutro musisz iść do przedszkola.

Musisz popracować nad obelgami. Obecne masz na poziomie wykopu co ma sens bo rasizm ssałeś z dużego palca użytkowników tego serwisu. 

wolff01
Gramowicz
08/11/2022 23:48
dariuszp napisał:

"Activist says" - se ktoś na blogu coś napisał a Ty łazisz i powtarzasz. Jak ktoś twierdzi że "ludzie mówią" to jak zapytasz o źródła to jest to jakiś blog albo jakiś idiota na twatterze. 

wolff01 napisał:

https://boundingintocomics.com/2022/10/27/social-justice-activist-says-white-people-must-skip-black-panther-wakanda-forever-on-opening-weekend-to-do-anything-other-than-this-is-anti-black/

Łaże i powtarzam? Nie, przytaczam po prostu co dzieje się wokół tego filmu. Takich aktywistów jest więcej a przeraża to czym obecnie stały się filmy "rozrywkowe" bo to właśnie przez takich ludzi pod takich ludzi są obecnie tworzone filmy.

Na szczęście koniec bliski, szczury już uciekają z Twittera przez Muska, może w końcu, powoli nastanie normalność. 

dariuszp
Gramowicz
08/11/2022 23:28
wolff01 napisał:

https://boundingintocomics.com/2022/10/27/social-justice-activist-says-white-people-must-skip-black-panther-wakanda-forever-on-opening-weekend-to-do-anything-other-than-this-is-anti-black/

"Activist says" - se ktoś na blogu coś napisał a Ty łazisz i powtarzasz. Jak ktoś twierdzi że "ludzie mówią" to jak zapytasz o źródła to jest to jakiś blog albo jakiś idiota na twatterze. 

Silverburg
Gramowicz
08/11/2022 23:18
Karanthir666 napisał:

Napisałem, który "film" mogę ocenić bez oglądania. Bros. Lizanie się dwóch facetów jest po prostu obrzydliwe i z czystym sumieniem mogę dać mu najniższą notę.

Silverburg napisał:

Czyli oceniasz filmy bez oglądania ich. Zdajesz sobie sprawę, że takie pseudo-opinie są nic nie warte? Nie różnią się one niczym od pseudo-opinii osób, które robią "review bombing" na produkcjach, które nie zawierają (ich zdaniem) wystarczającej ilości ciemnoskórych.

Cokolwiek bym napisał znacznie przekroczyłoby granicę kulturalnej dyskusji i dopuszczalnych wycieczek osobistych dlatego odpuszczę.

@Admin - czy nie pora, aby zacząć banować, a nie tylko rozdawać ostrzeżenia? Niestety wysyłanie wiadomości nie działa, stąd poruszam temat tutaj.

Karanthir666
Gramowicz
08/11/2022 23:13
dariuszp napisał:

On nic nie ocenia. Dzieciak pewnie wychował się na wykop.pl i rasizm wyssał z bordowego kolorka swoich kolegów. I to jedyny sposób jak on kategoryzuje rozrywkę. Dorośnie to się nauczy. 

Dziecko jeszcze nie w łóżeczku? Mamusia wie, że w nocy korzystasz z kompa/komórki? Idź spać, bo jutro musisz iść do przedszkola.

wolff01
Gramowicz
08/11/2022 23:12

https://boundingintocomics.com/2022/10/27/social-justice-activist-says-white-people-must-skip-black-panther-wakanda-forever-on-opening-weekend-to-do-anything-other-than-this-is-anti-black/

Karanthir666
Gramowicz
08/11/2022 23:11
Silverburg napisał:

Czyli oceniasz filmy bez oglądania ich. Zdajesz sobie sprawę, że takie pseudo-opinie są nic nie warte? Nie różnią się one niczym od pseudo-opinii osób, które robią "review bombing" na produkcjach, które nie zawierają (ich zdaniem) wystarczającej ilości ciemnoskórych.

Napisałem, który "film" mogę ocenić bez oglądania. Bros. Lizanie się dwóch facetów jest po prostu obrzydliwe i z czystym sumieniem mogę dać mu najniższą notę.

dariuszp
Gramowicz
08/11/2022 23:09
Silverburg napisał:

Czyli oceniasz filmy bez oglądania ich. Zdajesz sobie sprawę, że takie pseudo-opinie są nic nie warte? Nie różnią się one niczym od pseudo-opinii osób, które robią "review bombing" na produkcjach, które nie zawierają (ich zdaniem) wystarczającej ilości ciemnoskórych.

Karanthir666 napisał:

Wg. własnego uznania.

dariuszp napisał:

Na jakiej podstawie? 

On nic nie ocenia. Dzieciak pewnie wychował się na wykop.pl i rasizm wyssał z bordowego kolorka swoich kolegów. I to jedyny sposób jak on kategoryzuje rozrywkę. Dorośnie to się nauczy. 

Silverburg
Gramowicz
08/11/2022 22:35
Karanthir666 napisał:

Wg. własnego uznania.

dariuszp napisał:

Na jakiej podstawie? 

Czyli oceniasz filmy bez oglądania ich. Zdajesz sobie sprawę, że takie pseudo-opinie są nic nie warte? Nie różnią się one niczym od pseudo-opinii osób, które robią "review bombing" na produkcjach, które nie zawierają (ich zdaniem) wystarczającej ilości ciemnoskórych.

Karanthir666
Gramowicz
08/11/2022 22:30
dariuszp napisał:

Na jakiej podstawie? 

Wg. własnego uznania.

dariuszp
Gramowicz
08/11/2022 21:51
Karanthir666 napisał:

Bo są takie filmy, które można oceniać w ciemno, bez oglądania. W mojej opinii do takich należy Bros.

dariuszp napisał:

Nie wiemy co masz na myśli. Wyjaśnij proszę.

Spar1988 napisał:

szkoda żę nie obejrzę bo za mało białego :D ale o ocenę wystawię if you know what I mean :D

Na jakiej podstawie? 

Karanthir666
Gramowicz
08/11/2022 21:47
dariuszp napisał:

Nie wiemy co masz na myśli. Wyjaśnij proszę.

Spar1988 napisał:

szkoda żę nie obejrzę bo za mało białego :D ale o ocenę wystawię if you know what I mean :D

Bo są takie filmy, które można oceniać w ciemno, bez oglądania. W mojej opinii do takich należy Bros.

dariuszp
Gramowicz
08/11/2022 21:17
Spar1988 napisał:

szkoda żę nie obejrzę bo za mało białego :D ale o ocenę wystawię if you know what I mean :D

Nie wiemy co masz na myśli. Wyjaśnij proszę.

Spar1988
Gramowicz
08/11/2022 21:01

szkoda żę nie obejrzę bo za mało białego :D ale o ocenę wystawię if you know what I mean :D