Blizzard zmienia plany. Overwatch 2 zastąpi pierwszą część

Radosław Krajewski
2022/06/25 12:30
9
0

Teraz już wiemy, czemu deweloper zdecydował się udostępnić swoją grę za darmo.

Podczas Xbox & Bethesda Games Showcase Activision Blizzard oficjalnie zapowiedział, że Overwatch 2 zostanie udostępniony w modelu free-to-play. W odróżnieniu od pierwszej części, za którą trzeba było zapłacić pełną cenę, tym razem gracze będą mogli zagrać bez żadnych opłat na wszystkich dostępnych platformach. Będzie to miało ogromny wpływ na pierwszą odsłonę serii, która zostanie zastąpiona przez kontynuację. Deweloper potwierdził, że oryginalny Overwatch nie będzie już dalej wspierany.

Blizzard zmienia plany. Overwatch 2 zastąpi pierwszą część

Podczas ostatniej sesji AMA na Reddicie reżyser gry Aaron Keller powiedział, że „kiedy Overwatch 2 wystartuje 4 października, zastąpi on obecną usługę”. Choć nie padły żadne konkrety, to wszystko wskazuje na to, że Blizzard zamierza zakończyć wsparcie pierwszej części, a może nawet wyłączyć serwery, aby gracze jak najszybciej przeszli do nowej odsłony.

GramTV przedstawia:

Jest to sprzeczne ze słowami reżysera pierwszej części Overwatcha, Jeffa Kaplana, który odszedł z Blizzarda w ubiegłym roku. Podczas zapowiedzi drugiej części w listopadzie 2019 roku, firma ogłosiła, że obie odsłony serii będą dzielić „wspólne środowisko dla wielu graczy”. Plany dewelopera uległy zmianie i Blizzard nie widzi sensu w dalszym utrzymywaniu pierwszego Overwatcha. Tym samym wbrew poprzednim obietnicom, zmusi graczy do przesiadki do drugiej części serii.

Komentarze
9
dariuszp
Gramowicz
25/06/2022 18:13

Przecież to było wiadomo od początku.

To co nazywają "Overwatch 2" to po prostu łata do pierwszego Overwatch. Ta sama grafika. Ci sami bohaterowie. Te same umiejętności. Te same mapy. Wszystko to samo.

Po prostu zmienili oświetlenie na mapach, dodali nowego bohatera i zmienili grę na 5 vs 5 psując ją kompletnie.

No bo pomyślcie sobie. W 6 vs 6 z rolami mogłeś wziąć 2 tanki. Reina jako kogoś kto będzie cisnął przeciwnika i chomika żeby przeszkadzał przeciwnikowi pakując się grupę i robiąc zamieszanie.

Teraz jak weźmiesz chomika to w zasadzie oddajesz mecz Twojemu przeciwnikowi bo chomik zawsze był tzw "off-tankiem" czyli tankiem który miał asystować a nie brać na siebie drużynę przeciwnika. 

Ot skopali sprawę. Nie dziwie się że postanowili po prostu kontynuować Overwatch i tylko dodać 2 dla marketingu. 

ZubenPL
Gramowicz
25/06/2022 15:43
Ray napisał:

Ktoś by powiedział, że w zasadzie same plusy. Gra za darmo i tak, więc gdzie problem?

Ano problem będzie dla stałych graczy OW ze starszym sprzętem bo zostaną kopnięci w tyłek.​I prawdopodobnie starszym Windowsem też - patrz przypadek Diablo 2R, nie odpala się na Windows 7.

Ponieważ silnik 3d diablo 2R został napisany wyłącznie w dx12 i akurat na win7 da się go odpalić bo tam jest nieoficjalne wsparcie dla DX12 nie da się go za to odpalić na Windows 8 i 8.1 gdzie jest tylko dx11.

Czaroxxx napisał:

Gdzie tu jest kłamstwo blizzarda? Od początku mówili, że multi zostanie zupgradowane w jedynce do dwójki. Osoby które miały 1 miały dostać moduł multi z 2 za free a dokupić tylko w wypadku jakby chciały dostać singla/coopa. Zmienili to, że każdy będzie mógł grać w pvp bo będzie darmowe dla wszystkich. Gdzie tu w ogóle pomysł żeby został oryginalny multiplayer z jedynki? Jakim trzeba być warzywem by tego nie rozumieć. 

Ano takim, że Blizzard na samym poczatku mówił o tym, że OW1 i OW2 będzie nadal grywalne, bo pomysł był taki, aby wszyscy grali razem (trochę na zasadach crossplatform). Tylko w międzyczasie pojawiło się po stronie "niebieskich" dużo nieścisłości w tym, co zapowiadali, a jak to rzeczywiście miało wyglądać (nawet na samym Blizzconie, na którym było zapowiedziane OW2). 

Ostatecznie nawet do momentu rozpoczęcia pierwszej technicznej bety nie było wiadomo czy będzie to aktualizacja na konsolach, czy będzie to zupełnie nowy tytuł (beta odpalała się z OW1, więc teoretycznie miałoby zastąpić jedynkę). W międzyczasie jeszcze wyszła nowa generacja konsol (dwa lata temu, woah) i pokrzyżowała plany, bo prawdopodobnie Blizzard chciał zrobić aktualizację OW1 na OW2 w podobny sposób. 

Tyyyylko, że pojawił się inny problem, który akurat zauważyłem niedawno na PS5 - na konsolach nowej generacji gra się sypie i to potężnie. Oznacza to, że aktualizacja tego jest bez sensu. Oczywiście, mogliby pewnie zrobić tak, że włożenie płyty do napędu daje OW2 domyślnie, ale to również sensu nie ma, bo to zupełnie inne pozycje będą w bibliotekach PS Store/MS Store. 

Dlatego też poszli po linii najmniejszego oporu i wolą dać grę F2P z przeniesieniem postępów - nikt nie będzie marudził na brak darmowego upgrade, a kampania jak się pojawi będzie DLC.
Trwa Wczytywanie